Yeni açılan www.odtusozluk.com sözlük sitesine yazarlar alınacaktır. Site üzerinden girip kayıt olabilirsiniz.  

Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BELÇİKA VİZESİ- YAŞANANLAR
20-02-2013, 03:41 PM
BELÇİKA VİZESİ- YAŞANANLAR
http://mustafakahvecioglu.blogspot.be/
http://mustafakahvecioglu.blogspot.com/

YUKARIDAKİ LİNKLERDEN BLOGUMDA YAZDIKLARIMI GEZDİĞİM YAŞADIĞIM VE GİTMEDEN ÖNCE YAŞADIKALRIMI PAYLAŞMAKTAYIM. YARDIMA İHTİYACINIZ VARSA İLETİŞİMDEN ULAŞABİLİRSİNZ.
Smile

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
02-08-2013, 03:39 PM
RE: BELÇİKA VİZESİ- YAŞANANLAR
Garantörüm benimle ankaraya gelemeyecek ne yapmam gerek bunun için. şu garantörlük olayını adım adım açıklayabilir misin ya kafayı yicem

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
27-09-2013, 04:14 PM
Bugün başvurumun 50. günü konsolosluktaki sivri zekalılar, bayram tatili, ileri seviye bürokrasi sonucunda vize için cevap mevap yok okul kayıtları geçeli 1 hafta oldu gidemiyorum ama benden sonra uğraşacak arkadaşlara tavsiye olsun diye yazıyorum.
Mümkün olduğunca erken başvurun, vfs deki belgelere ek olarak kafalarından belge isteyebilirler istemeyebilirler de, istanbul ofisindeki abla o hafta tatile gitmiş olabilir mesela tek kişi bakıyor olabilir,sadece 3-4 arası arayabilirsin ama o arada da telefonları bağlamazlar başka biriyle telefonda olduğun için.
Randevu alır gidersin, randevulaştığın kişi değil de emekliliği geçmiş mevzudan habersiz bir abla sana 15 sayfalık niye gidiyosun diye bir essay formu doldurtur sonra da ben yemeğe gidiyom ver olduğu kadar diye gelip alabilir, hakkı vardır.
Başvurumdan itibaren 33 gün sonra "In behandeling" aşamasına geçti.
Bu arada konsolosluk kukla hiç bir şeyden haberleri yok maillere cevap vermeyebilirler. Başvurular belçikadaki immigratin office e gidiyor benim kabul temmuz sonu geldi(o da ayrı bir konu 13 haziranda onaylanan admission letterın gelmesi bu kadar sürdü muhtemelen göndermeyi savsaklamıışlar) agustosun 15 inde belge melge toplayıp anca başvurabildim bayram tatili dolayısıyla, neticede 3-4 aydır bu işle uğraşıyorum. Aramadığım mail atamadığım konuşmadığım yetkili kalmadı umurlarında değil, sizin yapacağınız işi .. diyerekten söylenmekten başka bir şey yok adamlar bizi 3. dünya ülkesi görmeye devam ediyorlar, ama içten içe bu bürokrasi ile çürüdüklerinden haberleri yok.
Eliniz de ne var ne yoksa apostilletin, onlar yok gerek yok ona dese de, sponsor kanunlara göre herkes olabilir ama yanına gavurca bu arkadaş da benim eski ev arkadaşım kaynananım torunudur filan diye ililştirin ki 15 gün sonra böyle saçma bir belge istemesinler, diploma yazmaz ama siz ekleyin çevirtip apostilletip, kadıköydeki doktor 20 tl ek olarak verince çalışma izni için de bir rapor veriyor. Konsoloslukta iki cümle etmeye üşenen insanlara saygı filan göstermeyin direk kafa göz taciz edin gerekli bilgiyi alana kadar, vfs ise konu mankeni belgeleri verdikten sonra hemen muhattabı kesin hiç bir danışmanlıkları yok, mevzuyu da bilmiyorlar. Aklınıza takılan bir şey olursa özelden mesaj atabilirsiniz.
Aşağıdaki link visa ne durumda linki, konsolosluktan takip numaranızı istemeyi unutmayın ne yapıp edip;
https://dofi.ibz.be/sites/dvzoe/EN/Appli...ation.aspx
Bu arada benmki normal master erasmus değil, erasmus daha hızlı karar alıyor olabilir.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
12-12-2013, 11:53 PM
Maddi destek icin erasmus office 448 euro veriyor bize ama 604 euro yu bir sekilde tamamlamamız gerekiyor sanırım ve bunun icin garantor yani sponsor istiyorlar bizden , benim sorum su arkadaslar >> simdi ben burs alıyorum kyk dan ve onu maddie destek olarak gostermek istiyorum onu nasıl halledebilirim ?? diger soruda kyk bursu gostersek bile 604 e yetismiyor onun icinde kalıcagım ay kadar bir bankaya euro yatırmayı ve sunmayı dusunuyorum boyle birsey yapan oldumu ?? lutfen acil cvp , merci Smile

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
12-06-2014, 01:21 PM
Selam bende garantörlük belgeleriyle ilgili soru sormak istiyorum. Bende master için vizeye başvuracağım.
Garantörlük belgelerinde hepsinin apostilli ve fransızca veya flemenkçe tercümesini istiyorlar.
Vergi levhası yada gelir beyanı gibi belgelere nası apostil yaptıracağız çünkü bu belgeler internetten edinilen belgeler.
Teşekkürler

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  BELÇİKA KU LEUVEN GÜZ DÖNEMİ HER ŞEY cerenasgin 1 65 15-07-2014 02:21 PM
Son Mesaj: ozzyilhan
  Belçika-Leuven-KU Leuven Burcu436 14 2,840 15-07-2014 08:00 AM
Son Mesaj: cerenasgin
  2014 Bahar Dönemi Belçika'da Olucaklar ?? hunnky 7 2,470 18-06-2014 10:25 PM
Son Mesaj: ismailkucuker
  Belçika -Liege canan Şahin 1 2,636 18-04-2014 04:40 PM
Son Mesaj: asdfgh
Wink Belçika (ANTWERPEN) nasıl bir ülkedir gidenler yardımcı olabilir mi acaba.. barisdemir 1 897 28-02-2014 01:24 AM
Son Mesaj: retrosynth
  Belcika Erasmus hunnky 0 664 29-01-2014 11:08 AM
Son Mesaj: hunnky
  Belçika vatandaşıyım İstanbul'da yaşıyorum üniye belçikada gitmek istiyorum 7batuhan 0 419 06-01-2014 07:52 PM
Son Mesaj: 7batuhan
  Belçika'da Görülmeye Değer şehir? brcsk 7 2,052 02-08-2013 07:09 PM
Son Mesaj: erasmusgillerden
  Belcika'daki arkadaslar!! homeland 1 1,299 29-07-2013 11:08 PM
Son Mesaj: brcsk
  Erasmusla Belçika Varmı? Yardım.. AliTayLan 21 14,886 24-07-2013 08:31 AM
Son Mesaj: hop

Forum Atla:

İletişim

ghd hair moncler jackets christian louboutin shoes jimmy choo shoes moncler jackets asics shoes supra footwear jimmy choo shoes moncler jackets jimmy choo shoes christian louboutin shoes supra skytop christian louboutin asics shoes supra shoes asics running shoes asics shoes ugg australia ghd straighteners the north face paul smith sale radii shoes ugg uk chi flat irons ghd straighteners ugg sale Paul smith uk chi hair ugg new balance shoes the north face moncler jackets cheap timberland boots christian louboutin shoes moncler jackets the north face christian louboutin shoes moncler jackets