Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zloty
06-07-2012, 11:13 AM
Rainbow zloty
merhabalar,

16 Temmuz'da krakow'a gideceğim. şimdilik 2 hafta kalacağım. bir kaç şey sorsam ve bilenler de hayrına bi cevap verseSmile zloty'i havaalanında mı alayım, yoksa krakow'dan mı, yoksa tc'den mi? temmuz'da hava serin midir? gezilecek yerler nerelerdir, en önemlisi de bit pazarları var mı ve nerede? bunların değişik yemekleri var mı? başka hangi şehrine gitmeye değer?

saygılar, sevgiler

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
06-07-2012, 03:35 PM
RE: zloty
Merhaba,

Tahmin edebileceğiniz üzere havaalanından almak biraz zararlı olacaktır. Ancak Polonya ucuz bir ülke olduğundan ve sizi en yakın atmye götürmek için çok fazla bir miktar gerekmeyeceğinden, havaalanından ufak bir miktar kazıklanıp sizi atmye götürecek miktarı edinebilirsiniz. Atm için en avantajlı banka ise Yapı Kredi tl hesabınız ile Bank Pekao'dan zloty çekmektir.

Türkiye'den zloty bulma konusunda ise dövizcilerin yoğun olduğu bir çarşıdan bulabilirsiniz veya Merkez Bankası'ndan edinilebiliniyormuş ( emin değilim sadece duyum Smile ) Ben şahsen henüz Polonya'ya gitmedim, Bursa'da yaşıyorum, kapalıçarşıdan 270 zloty kadar aldım. Bu miktar beni çok rahatlıkla en az 1-2 gün idare eder.

Yemek olarak Türk'lerin büyük oranının beğendiği pierogiyi tavsiye ederim. (mantıya benzermiş)

Hava durumu için http://tr.euronews.com/hava/avrupa/polonya/krakow/

Henüz Krakow'a gitmediğim için diğer sorularınızı bilmiyorum maalesef Smile

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
07-07-2012, 09:10 PM
havalanından 5 euro bozdur o sana yeter de artar bile kontor bulana kadar. hava serin değil ama yağmur yağdığı olabiliyor, ona göre hazırlıklı gel giyecek bakımından. gezilecek yerleri buradan bulabilirsin
http://www.tripadvisor.com.tr/Attraction...oland.html

2 hafta en bilindik yerleri görmek için yeter diye düşünüyorum. 2. el pazarları var jewish district denen yerde ve ayrıca pedagoji üni. yakınlarında 2. el dükkanlar da var. yemekleri bence oldukça kötü. pierogiyi arkadaş söylemiş ama bizim mantının tırnağı olamaz Big Grin bir de zapiekankaları var, o güzel. onu da yahudi alanında deneyebilirsin, en iyisinin orda olduğunu söylüyolar ama bana hepsi aynı Big Grin gezerken free tourlara katılmanı tavsiye ederim, çok daha güzel olacaktır. tuz madenleri ve auschwitz toplama kampı için günlük turlar var, onları tavsiye ederim çok pahalı değil. clublara gitmeyi isteyen biriysen, en hareketli clubları coco ve afera.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
04-08-2012, 08:16 PM
(06-07-2012 03:35 PM)EG7 Yazılan:  Merhaba,

Tahmin edebileceğiniz üzere havaalanından almak biraz zararlı olacaktır. Ancak Polonya ucuz bir ülke olduğundan ve sizi en yakın atmye götürmek için çok fazla bir miktar gerekmeyeceğinden, havaalanından ufak bir miktar kazıklanıp sizi atmye götürecek miktarı edinebilirsiniz. Atm için en avantajlı banka ise Yapı Kredi tl hesabınız ile Bank Pekao'dan zloty çekmektir.

Türkiye'den zloty bulma konusunda ise dövizcilerin yoğun olduğu bir çarşıdan bulabilirsiniz veya Merkez Bankası'ndan edinilebiliniyormuş ( emin değilim sadece duyum Smile ) Ben şahsen henüz Polonya'ya gitmedim, Bursa'da yaşıyorum, kapalıçarşıdan 270 zloty kadar aldım. Bu miktar beni çok rahatlıkla en az 1-2 gün idare eder.

Yemek olarak Türk'lerin büyük oranının beğendiği pierogiyi tavsiye ederim. (mantıya benzermiş)

Hava durumu için http://tr.euronews.com/hava/avrupa/polonya/krakow/

Henüz Krakow'a gitmediğim için diğer sorularınızı bilmiyorum maalesef Smile

Merhaba EG7,
bursa' da zloty yi tam olarak nereden aldın bende alacağım da =)

ULUDAĞ UNİVERSİTESİ
CARDINAL STEFAN WYSZYNSKI UNIVERSITY IN WARSAW for EILC
UNIVERSITY OF WARMIA AND MAZURY IN OLSZTYN
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
05-08-2012, 06:06 PM
Merhaba Merve,

Ben Bursa'da kapalıçarşıdan aldım. Ama bulunması kolay değil pek, ben şanslıydım bir miktar varmış ellerinde Smile Siz yine gidin şansınızı deneyin tabi isterseniz Smile

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  ÇOK ACİL! İzmir'de zloty satın alma. Turuncutu 2 3,949 07-01-2014 11:05 AM
Son Mesaj: Turuncutu

Forum Atla: