Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Öğrencilere yurt dışı ekonomik gönderi fırsatı
09-12-2011, 04:22 PM
Öğrencilere yurt dışı ekonomik gönderi fırsatı
Arkadaşlar

Özellikle erasmus kayıt belgelerini veya yüksek lisans, doktora ve burs, başvuru belgelerini kıymetli evraklar olduklarından dolayı güvenilir ve iyi hizmet veren bir firma ile gönderme ihtiyacı içinde hepimiz olmuşuzdur.

Bugüne kadar fiyatı uygun diye ptt ile gönderip sorun yaşayan çok öğrenci olduğunu biliyorum. Belgeler kimi zaman başvuru tarihinden sonra karşı tarafa ulaşır ya da giderken yolda kaybolur ve takibini yapamazsınız.

Bununla ilgili güzel bir site keşfettim. kargoweb . com hem ekspres gönderi avrupaya 1 günde imza karşılığı kapı teslim yapıyor hem de ekonomi 3-4 gün arası yine imza karşılığı kapı teslim gönderi yapabiliyor. Ekonomi fiyatları ptt fiyatları ile hemen hemen aynı. Birde Türkiye'nin her yerinden tek fiyat uyguluyorlar ve internetten kayıt alıp siz evden çıkmadan kapınızdan toplama yaptırıyorlar. Ayrıca yine İnternetten ödemesini istediğiniz kredi kartı ile yapabiliyorsunuz

Tam öğrenci kargosu olmaya yönelik bir site. Tüm ihtiyacı olanlara buradan duyrulur.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-12-2011, 04:36 PM
RE: Öğrencilere yurt dışı ekonomik gönderi fırsatı
ama karşı taraf bize bir şey yollayamıyoru sanırm tek taraflı bir iş..

ayrıca pahalı geldi sanki?

Kg Fiyat
0.50 Kg 31.00 EUR
= 76.23 TL
-%10 Peşin = -7.62 TL
Yaklaşık Fiyat = 68.61 TL.

ptt nin emin misiniz 68 tl civarı kargo parası istediğine 0.5 kg için? ayrıca ekonomi gönderi seçenği de yokmuş.

benim belgelerim gelecek çek cumhuriyetinden ve gönderen adam sadece 3 euro verecek bu belgeler için (hesaplayıp bu fiyatı söyledi ve problem değil dedi ücreti) .. ben karşı dönüş yapyığımda 31 euronun verilmesi ne kadar mantıklı olur..

ptt için buradan hesaplanabiliyor ücreti.. uçak ile 4-6 gün süre verildi.. ve bahsettiğiniz gibi hiç de söylediğiniz fiyatlara benzer değil yada benim yanlışım mı var?

http://www.ptt.gov.tr/index.snet?wapp=ca...ryPrice_tr

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-12-2011, 04:50 PM
(09-12-2011 04:36 PM)ertan2002 Yazılan:  ama karşı taraf bize bir şey yollayamıyoru sanırm tek taraflı bir iş..

ayrıca pahalı geldi sanki?

Kg Fiyat
0.50 Kg 31.00 EUR
= 76.23 TL
-%10 Peşin = -7.62 TL
Yaklaşık Fiyat = 68.61 TL.

ptt nin emin misiniz 68 tl civarı kargo parası istediğine 0.5 kg için? ayrıca ekonomi gönderi seçenği de yokmuş.

benim belgelerim gelecek çek cumhuriyetinden ve gönderen adam sadece 3 euro verecek bu belgeler için (hesaplayıp bu fiyatı söyledi ve problem değil dedi ücreti) .. ben karşı dönüş yapyığımda 31 euronun verilmesi ne kadar mantıklı olur..

ptt için buradan hesaplanabiliyor ücreti.. uçak ile 4-6 gün süre verildi.. ve bahsettiğiniz gibi hiç de söylediğiniz fiyatlara benzer değil yada benim yanlışım mı var?

http://www.ptt.gov.tr/index.snet?wapp=ca...ryPrice_tr

Doğru ekspres fiyat 31 EUR fakat Almanya Ekonomi fiyatı 16 EUR o da 39.34 TL yapıyor. 3 günde buradan Almanya'ya imza karşılığı kapı teslim yapıyorlar. Sanıyorum Çek Cumh'ne de aynı fiyat olması lazım. Arayıp bir konuşmak gerekir. Sonuçta Çek Cumhuriyeti Avrupa'da ve 1. bölgede.

Ptt'den daha ucuz değil ama fiyat olarak PTT'ye yakın ve kargo takip te yapılabiliyor. En azından değerlendirmeye alınabilir.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-12-2011, 04:54 PM
ptt ye de fiyat sormak lazım ama 31 euro çok geldi gözüme.. yine de öğrencilerin kazık yememesini isterim. lafım sana değil, sen bilgilenirme yapıyorsun.. araştırmak lazım ve en uygun/sağlam ne ise öğrenciler onu kullanabilir.. sadece biraz bana pahalı geldi bu aktarım.. ve ilk kez duydum bu firmayı..

neyse teşekkür ederim bilgilendirmen için, umarım faydalı olur Smile

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-12-2011, 05:17 PM
(09-12-2011 04:54 PM)ertan2002 Yazılan:  ptt ye de fiyat sormak lazım ama 31 euro çok geldi gözüme.. yine de öğrencilerin kazık yememesini isterim. lafım sana değil, sen bilgilenirme yapıyorsun.. araştırmak lazım ve en uygun/sağlam ne ise öğrenciler onu kullanabilir.. sadece biraz bana pahalı geldi bu aktarım.. ve ilk kez duydum bu firmayı..

neyse teşekkür ederim bilgilendirmen için, umarım faydalı olur Smile

Aynen katılıyorum, zira ben de bu konuda bilgisizlikten çok kazık yemiş birisiyim. İngiltere'den Türkiye'ye 28 kg kitap yolladım. İlk gelişte ucuz olsun diye royal mail ile yolladım, burada ptt'ye vermişler. PTT'de de telefonla arama hizmeti yok. Dolayısıyla gümrükte kaldığı için bana haber verilmedi ve kitaplar geri döndü. Gitti geldi parası verdim. Daha sonra UPS ile getirttim ve bu seferde gümrük ordino noter vekaletname derken aslı astarından fazla oldu. Koliyi açtığımda ise gördüğüm perişanlıktı. Kitaplar yıpranmış ve içinden de 3 tanesi ayıklanmıştı. Artık verdiğim telefon parasına mı yanayım, ödediğim gümrüğe mi yanayım bende bilemedim.

Neyse umarım kimse bu tür bir durumla karşılaşmaz Smile

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Yurt dışında,Çalışanların eğitimi taha164 0 2,622 24-10-2015 08:52 AM
Son Mesaj: taha164
  Yurt dışında,Risk değerlendirmesi, kontrol, ölçüm ve araştırma taha164 0 2,457 24-10-2015 08:50 AM
  YURT DIŞINDA İŞ GÜVENLİĞİ PROĞRAMI taha164 0 2,777 24-10-2015 08:48 AM
  Yurt Dışı Araç Kilarama İndirimleri emekertan 0 1,878 10-09-2015 10:08 AM
Son Mesaj: emekertan
  Yurt disinda okuyan ogrencilerin konustugu bir site kyagci 2 4,068 16-02-2013 11:43 AM
Son Mesaj: kyagci

Forum Atla: