Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeşil Pasaport ve Vize
25-03-2020, 06:57 PM
Yeşil Pasaport ve Vize
Merhaba erasmus sıralamasında yedeklerde bulunuyorum ve yeşil pasaportum olduğu için slovenyada hibeli veya hibesiz erasmus yapmayı düşünüyordum. Ama yeşil pasaportun vizesinin süresinin erasmus için yeterli olmadığını fark ettim. Slovenya erasmus vizesi hakkında bilgisi olan biri yardımcı olabilir mi. Ya da oraya gittiğimde vize süremi uzatmanın herhangi bir yolu var mı ? Hibesiz gidiceğim için bu konulara çok para harcamak istemiyorum. Bu yüzden bu hayalimi askıya alabilirim. Bilgisi olanlar cevap verebilirse çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
26-03-2020, 02:31 AM
RE: Yeşil Pasaport ve Vize
öncelikle eski konulari okumanizi ve yenil bilgiler edinmenizi tavsiye ediyorum cünkü baya baya yanlis bilgiler sahibisiniz..

Yedekte oldugunuz icin erasmus ile gitme sansiniz yok, ancak birileri gitmezse o zaman gitme sansiniz olur. Gidenlerin cogu hibeli gidiyor zaten. Hibesiz gönderiyorsa okul o zaman sorun yok zaten ama hibeli de hibesiz de belli bir kapasite var.

Yesil pasaport vizesi diye bir olay yok. Yesil pasaport sahipleri, vizesiz olarak schengen bölgesinde 180 gün icinde toplam max 90 gün kalabilirler. Ayrica yesil pasaport bir egitim icin verilen bir sey degil. O yüzden egitim amacli vizeye basvurmaniz gerek, cünkü sadece yesil pasaportla giderseniz gittiginiz okul sorun cikarabilir, cünkü vizeniz yok!

O yüzden; erasmus ile gitmeniz kesinlesince, okulunuz size cesitli belgeler verecek. Siz de konsoloslugun sitesine girip istenilen belgeleri toplamakla yükümlüsünüz ve daha sonra egitim vizesine basvuracaksiniz. Bu vize ile schengen ülkesine gireceksiniz ve gittikten sonra bir kac gün icinde, gittiginiz yabancilar ofisi/poliisne gidip ben geldim demeniz ve orada oturum almaniz sart.

Yesil pasaportun avantaji su olabilir: vizeye basvurdunuz ve egitiminiz basladi ama hala sonuc yok. Gec kalmak istemiyorsunuz ve bileti aldiniz zaten.. O zaman yesil pasaport ile gidebilirsiniz. Vizeniz ciktiginda önce sansinizi deneyip, gittiginiz ülkedeki yabancilar polisi/ofisinden vize ve oturum izninizi alirsiniz, biz vermiyoruz derlerse, türkiye'ye geri dönüp konsolosluktan o vizeyip alip tekrar geri o ülkeye geri dönmeniz gerekir.

Vize uzatma ile ilgili de: eger 6 aylik gidecekseniz ve sonra bir dönem daha kalmaya karar verdiyseniz, yine belgelerinizi toplayip bu sefer konsolosluk/elcilik yerine, o ülkedeki yabancilar ofisi/polisine gidip, oturum izni uzatmaya basvuracaksiniz. Türkiye'den oturum iznini uzattiramazsiniz (devam eden bir oturum oldugu icin). Ya da okul 6 ay sürüyor ama size 5 aylik kalis vizesi vermisler. O zaman da vize bitene yakin, yabancilar ofisi/polisine gidip 1-2 aylik uzatmaya basvuracaksiniz. Tabi yine belgeleri saglamak kosuluyla.

Daha fazla bilgiyi forumun eski konularinda bulabilirsiniz. Site eskisi gibi aktif olmadigi icin sorulariniza cevap verecek pek kimse yok. Lütfen biraz arastirmaci olun.. Emin olun aklinizdaki sorularin neredeyse tamamini sitede bulabilirsiniz

simdiden iyi erasmuslar

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Erasmus Danimarka Vize Nujen Ayaz 1 3,143 09-09-2022 03:38 PM
Son Mesaj: ertan2002
Star Vize randevusu için aracı şirket ? acilplease34 5 15,200 18-05-2021 11:17 AM
Son Mesaj: PromosyonAll
  Erasmus Vize Mulagali61 4 5,099 06-04-2021 09:22 PM
Son Mesaj: coğrafyadoktora
  Yeşil pasaport ve vizenin bitişi emre9834 0 3,029 06-06-2020 09:03 PM
Son Mesaj: emre9834
  Yeşil Pasaporta Vize İşlenince Ne oluyor ? cmsncr 9 20,310 14-02-2020 12:09 PM
  Erasmus Almanya Hibesiz Vize Başvurusu Yardım! michelmic 0 3,866 13-02-2020 02:00 PM
Son Mesaj: michelmic
  vize için hesapta para gösterme Vivis 1 4,927 07-02-2020 09:02 AM
  Eksik Evrak Tesliminden Sonraki Vize Süreci akaozN 3 7,177 25-09-2019 01:27 PM
Son Mesaj: iremm20
  Pasaport Geçerlilik Süresi Bagros 0 3,606 07-06-2019 01:36 PM
Son Mesaj: Bagros
  Hesapta para göstermedim vize verirler mi? omerfe 18 28,942 15-05-2019 03:44 PM
Son Mesaj: mstbro

Forum Atla: