Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Almanya da Erasmus hakkında
10-08-2018, 09:29 PM
Almanya da Erasmus hakkında
Arkadaşlar merhaba, umarım konuyu doğru yere açmışımdır;
Ben Almanya'da erasmus yapmayı düşünüyorum ve Almanca öğrenmeye başladım bile ama aklımda sorular var.

Şimdi ben Almanya'daki Erasmus için İngilizce sınavına girecek miyim? Yoksa sadece Almanca sınavından geçmem yeter mi?

Oldu da kazandım kalacak yeri onlar mı veriyor?

Ve son olarak üniversite ekranında erasmus+staj demekte. Bunu mu takip etmeliyim pek anlamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
11-08-2018, 01:29 AM
RE: Almanya da Erasmus hakkında
merhaba,

1- gidecegin okulun ve bölümünün egitim dili önemli. üniversitenin sitesine girip derslere bakarsan ingilizce mi yoksa almanca mi oldugunu görürsün.. Ancak dil sinavi büyük ihtimal ingilizce olacak. Bir arkadasim portekize gitmisti ve dil sinavi olarak ingilizce sinava girdi ama aldigi derslerin 5 i portekizce, 1 i sadece ingilizce o da ingilizce dersiymis.. Böyle durumlarla karsilasabilirsin.

2- üniversitenin yurtlari oluyor, onlar kaydini yaptiriyor genellikle ve kabul belgende kalacagin yer ile ilgili kisim da yaziyor.

3- üniversite ekrani? pek aciklayici gelmedi. Erasmus'un birden fazla cesidir var. Eger oraya bir ya da iki dönem okumaya gidiyorsan isim olarak erasmus ögrenim hareketliligi gecer. Staj icin gideceksen erasmus staj hareketliligi diye gecer. Ikisine de gitmek istiyorsan bu ikisine de basvurman gerekecek ve sinavlarini gecmen gerekecek. Yalniz, erasmus staj icin, staj yerini büyük ihtimal kendin bulman gerekiyor.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
11-08-2018, 11:57 AM
Gideceğin okulun dili önemli. Eğer İngilizce dilinde eğitim veriyorsa sınava o dilden girmeni isteyecektir. Benim okulumun Almaya'da anlaşmalı olduğu bütün okullar Almanca istiyor. Arkadaşlarım İngilizce sınavına hiç girmeden sadece Almanca ile yerleştiler.

Kalacak yer de yine gideceğin okuldan okula değişir. Bazı okullar yurt imkanı sağlıyor, bazıları sağlamıyor. Okulunun anlaşmalı olduğu okulların sayfasını tek tek incele, orada yazar. Ya da üst dönemlelerin söyleyecektir

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
13-08-2018, 11:51 AM
(11-08-2018 01:29 AM)ertan2002 Yazılan:  merhaba,

1- gidecegin okulun ve bölümünün egitim dili önemli. üniversitenin sitesine girip derslere bakarsan ingilizce mi yoksa almanca mi oldugunu görürsün.. Ancak dil sinavi büyük ihtimal ingilizce olacak. Bir arkadasim portekize gitmisti ve dil sinavi olarak ingilizce sinava girdi ama aldigi derslerin 5 i portekizce, 1 i sadece ingilizce o da ingilizce dersiymis.. Böyle durumlarla karsilasabilirsin.

2- üniversitenin yurtlari oluyor, onlar kaydini yaptiriyor genellikle ve kabul belgende kalacagin yer ile ilgili kisim da yaziyor.

3- üniversite ekrani? pek aciklayici gelmedi. Erasmus'un birden fazla cesidir var. Eger oraya bir ya da iki dönem okumaya gidiyorsan isim olarak erasmus ögrenim hareketliligi gecer. Staj icin gideceksen erasmus staj hareketliligi diye gecer. Ikisine de gitmek istiyorsan bu ikisine de basvurman gerekecek ve sinavlarini gecmen gerekecek. Yalniz, erasmus staj icin, staj yerini büyük ihtimal kendin bulman gerekiyor.

(11-08-2018 11:57 AM)deneme11 Yazılan:  Gideceğin okulun dili önemli. Eğer İngilizce dilinde eğitim veriyorsa sınava o dilden girmeni isteyecektir. Benim okulumun Almaya'da anlaşmalı olduğu bütün okullar Almanca istiyor. Arkadaşlarım İngilizce sınavına hiç girmeden sadece Almanca ile yerleştiler.

Kalacak yer de yine gideceğin okuldan okula değişir. Bazı okullar yurt imkanı sağlıyor, bazıları sağlamıyor. Okulunun anlaşmalı olduğu okulların sayfasını tek tek incele, orada yazar. Ya da üst dönemlelerin söyleyecektir

Teşekkür ederim. Üniversite ekranında tam olarak erasmus+staj hareketliği yazıyor biraz karışık geldi bana ama çözeceğim inşallah.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
13-08-2018, 03:28 PM
(13-08-2018 11:51 AM)antonmaupassant Yazılan:  
(11-08-2018 01:29 AM)ertan2002 Yazılan:  merhaba,

(11-08-2018 11:57 AM)deneme11 Yazılan:  Gideceğin okulun dili önemli. Eğer İngilizce dilinde eğitim veriyorsa sınava o dilden girmeni isteyecektir. Benim okulumun Almaya'da anlaşmalı olduğu bütün okullar Almanca istiyor. Arkadaşlarım İngilizce sınavına hiç girmeden sadece Almanca ile yerleştiler.

Teşekkür ederim. Üniversite ekranında tam olarak erasmus+staj hareketliği yazıyor biraz karışık geldi bana ama çözeceğim inşallah.
Erasmus+ staj hareketliliği başka, öğrenim hareketliliği başka.
Hangisine gideceğine karar vermen lazım

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Almanya'da Yüksek Lisans Tezi yuksekkmuh 0 2,389 28-08-2020 12:17 AM
Son Mesaj: yuksekkmuh
  Tez dönemimde Erasmus yunus0048 4 6,907 21-05-2019 07:18 AM
Son Mesaj: yunus0048
  Erasmus Ders Kredisi Hakkında bautyboii 1 3,582 26-02-2019 10:16 AM
Son Mesaj: bukovale
  erasmus 2 kez yapilabilir mi? nurans 3 6,338 23-12-2018 10:24 AM
Son Mesaj: omerfe
Sad Erasmus Not Ortalaması Hakkında.. sonradan düştü ACIL serkandumen 1 3,862 04-07-2018 09:32 PM
Question Erasmus Hibe Geri Ödeme Hakkında Bilgi beecov 1 5,008 10-06-2018 10:00 AM
  Hibe Hakkında Soru huytergan 1 4,187 22-08-2017 08:30 PM
Son Mesaj: letithappen
  Erasmus Hakkında Genel Bilgi VİDEOLU cpinar 0 3,856 25-05-2017 02:06 AM
Son Mesaj: cpinar
  Erasmus Sınavı SouZa 202 611,756 19-05-2017 09:11 PM
Son Mesaj: Mertads
Bug Erasmus not ortalaması hakkında yardım pls. engineer1111 4 6,728 01-05-2017 04:12 AM
Son Mesaj: Smiths907

Forum Atla: