Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Romanya Vizesi Hakkında Yardım
05-01-2017, 09:28 PM (Bu Mesaj 05-01-2017 09:29 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : jamcry.)
Question Romanya Vizesi Hakkında Yardım
Merhaba arkadaşlar gelecek hafta vizeye başvuracağım.
Yakın zamanda vize almış ve yardımcı olabilecek kimse var mı ? Birkaç sorum var. (Sitedeki gerekli belgelere baktım fakat takıldığım bazı yerler var)

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
06-01-2017, 12:41 AM
RE: Romanya Vizesi Hakkında Yardım
Aynen bende gelecek hafta vizeye başvurcam pls yardımcı olun Smile Jamcry siz timisoara da mı okuyacaksınız??

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
06-01-2017, 10:48 AM
(06-01-2017 12:41 AM)bünyamin dipçi Yazılan:  Aynen bende gelecek hafta vizeye başvurcam pls yardımcı olun Smile Jamcry siz timisoara da mı okuyacaksınız??

Transilvania universitesi benimki braşovda

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
08-01-2017, 03:33 PM
öncelikle tebrik ederim bende romanya Craiova üniv. e hak kazandım vize işlemlerini gerçekleştirdim. gereken evrakları altta yazıyorum ( ingilizce olarak yazıyor ) ilaveleri söyleyeceğim. (Ankara konsolosluğu'nda gerçekleştirdim.)

in the case of a pupils-exchange program (letter mektubu);• accommodation (konaklama eğer okul letter mektubunu gönderdiyse soft olarak upload edin o yeterli orda konaklayacağınız yer yazar bende öyleydi;• valid travel document (pasaportun ön yüzünü upload);• photographs (2 fotoğraf yanyana upload);•• proof of payment of fees (okula 1 yıllık ödediğiniz harç belgesi ben özel ünivde tam bursluyum o yüzden öğrenci belgemi upload ettim orda tam burslu olduğum yazdığı için) ;• means of support ( hesaba 200 euro yatırın para hareketine dair çıktı alın sonra hemen parayı geri çekin eğer borç aldıysanız çünkü ankara konsolosluğu hibeli gitmeme rağmen istedi);• criminal record (e devlet çıktılı sabıka kaydı verdim sıkıntı olmadı );• travel medical insurance (başlangıç bitiş tarihi mutlaka yazılması gereken sağlık sigortası 150 tl felandır bunu yaptırmanın bedeli); pasaportu unutmayın giderken.

bu uploadları evisa.mae.ro sitesinden gerçekleştirin gerekli kişisel bilgilerinizi doldurun(o konuyla ilgili yardımcı olamıycam çünkü geç kaldım tekrardan başvuru formu açamıyorum). doldurduktan sonra size .rar dosyalı bişi vercek orda tarattığınız belgeler ve en önemlisi VİSA FORM var. visa formu çıktısını alın o sizin başvuru formunuz. normalde konsolosluğun sitesinde yer alan formu elle doldurmayın bu dediğim form otomatik doluyor zaten. hem onun üzerinde sağ üst köşede barkod çıkıcak o olması yeterli. başvurunuz 5 dk sürer konsolosluk ingilizce konuşabilir türkçe de biliyolar ama sizin ingilizce varsa işleminiz dediğim gibi 5 dk sürer kafanız rahat olsun. uçak biletini aldım ben ama herhangibir yere upload edicek yer bulamadım.

ben yeni başvurdum 3 hafta içinde çıkıcak isterseniz ankara konslosluğu eve bile kargo gönderiyor gidip pasaportu almaya gerek yok.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
08-01-2017, 10:27 PM
(08-01-2017 03:33 PM)cemdogan26 Yazılan:  öncelikle tebrik ederim bende romanya Craiova üniv. e hak kazandım vize işlemlerini gerçekleştirdim. gereken evrakları altta yazıyorum ( ingilizce olarak yazıyor ) ilaveleri söyleyeceğim. (Ankara konsolosluğu'nda gerçekleştirdim.)

in the case of a pupils-exchange program (letter mektubu);• accommodation (konaklama eğer okul letter mektubunu gönderdiyse soft olarak upload edin o yeterli orda konaklayacağınız yer yazar bende öyleydi;• valid travel document (pasaportun ön yüzünü upload);• photographs (2 fotoğraf yanyana upload);•• proof of payment of fees (okula 1 yıllık ödediğiniz harç belgesi ben özel ünivde tam bursluyum o yüzden öğrenci belgemi upload ettim orda tam burslu olduğum yazdığı için) ;• means of support ( hesaba 200 euro yatırın para hareketine dair çıktı alın sonra hemen parayı geri çekin eğer borç aldıysanız çünkü ankara konsolosluğu hibeli gitmeme rağmen istedi);• criminal record (e devlet çıktılı sabıka kaydı verdim sıkıntı olmadı );• travel medical insurance (başlangıç bitiş tarihi mutlaka yazılması gereken sağlık sigortası 150 tl felandır bunu yaptırmanın bedeli); pasaportu unutmayın giderken.

bu uploadları evisa.mae.ro sitesinden gerçekleştirin gerekli kişisel bilgilerinizi doldurun(o konuyla ilgili yardımcı olamıycam çünkü geç kaldım tekrardan başvuru formu açamıyorum). doldurduktan sonra size .rar dosyalı bişi vercek orda tarattığınız belgeler ve en önemlisi VİSA FORM var. visa formu çıktısını alın o sizin başvuru formunuz. normalde konsolosluğun sitesinde yer alan formu elle doldurmayın bu dediğim form otomatik doluyor zaten. hem onun üzerinde sağ üst köşede barkod çıkıcak o olması yeterli. başvurunuz 5 dk sürer konsolosluk ingilizce konuşabilir türkçe de biliyolar ama sizin ingilizce varsa işleminiz dediğim gibi 5 dk sürer kafanız rahat olsun. uçak biletini aldım ben ama herhangibir yere upload edicek yer bulamadım.

ben yeni başvurdum 3 hafta içinde çıkıcak isterseniz ankara konslosluğu eve bile kargo gönderiyor gidip pasaportu almaya gerek yok.

Cevap için çok teşekkürler. Ben de o hesap ekstresini soracaktım.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Erasmus Stajı Hollanda Vizesi Alma xxxgnaaexxx 2 3,289 18-03-2021 03:52 PM
Son Mesaj: xxstrangerxx
  Erasmus Almanya Hibesiz Vize Başvurusu Yardım! michelmic 0 3,863 13-02-2020 02:00 PM
Son Mesaj: michelmic
  90 gün hakkında bir kaç soru bretch 6 7,873 18-05-2019 04:27 PM
Son Mesaj: bretch
  ACİL! POLONYA VİZESİ HAKKINDA Nurumen 1 3,557 08-08-2018 01:02 AM
Son Mesaj: ertan2002
  Portekiz Vizesi İçin Sağlık Raporu Tercümesi mcakir 3 7,427 24-07-2018 04:30 PM
Son Mesaj: sel060505
  Gri pasaport alanlar yardım lütfen HasanAkg 1 4,027 11-05-2018 02:18 PM
  Erasmus Belge Yardım theman 1 3,789 05-05-2018 11:28 PM
Son Mesaj: acon18
  Erasmus Stajı Yardım!! thisismydream 1 4,953 26-02-2018 12:35 AM
  Çek Cumhuriyeti Vizesi Furkan35 2 5,278 23-02-2018 10:42 PM
Son Mesaj: thisismydream
  İtalya Vizesi Para Mevzusu HydrarGyrum 0 3,260 20-02-2018 12:25 AM
Son Mesaj: HydrarGyrum

Forum Atla: