Derecelendir
  • 1 Oylar - 1 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Engelli hakkında yardım
02-11-2014, 12:23 AM
Engelli hakkında yardım
Selam Arkadaşlar OFII Den Sağlık Muayenesi İçin Çağırıldım Ancak 1999 da geçirdiğim kazadan dolayı sol gözümü kaybettim ve basımda ameliyat izleri var..

Sağlık raporunda sorun çıkar mı bu bir gözümün görmemesi yada basımdaki dikiş izleri ameliyat olduysanız raporlar demiş 1999 yılında olan raporu bulmam zor olur

Bilgisi olan yada akıl verecek arkadaşlar varsa sevinirim şimdiden teşekkürler

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
02-11-2014, 02:40 AM (Bu Mesaj 02-11-2014 02:45 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : elzem.)
RE: Engelli hakkında yardım
Engelli olduğun için eğitim hakkın elinden alınmaz. Ama başvurduğun okulun veya bölümün bazı kısıtlamaları olabiliyor.
Benim de gözlerinde görme kaybı olan bir arkadaşım var. Kendisi bazı üniversitelerin bazı bölümlerine başvuramadı. Sebebi bu bölümlerde deney ve gözlem yapmaları gerekmesi.
Senin okulunda okuduğun bölümün aynısını okumuyorsun bazen Erasmus programında. Atıyorum sen işletme okuyorsun senin gittiğin okulda işletme yok. Şirket yönetimi var ve dersleri işletmenin derslerine benziyor. O zaman sen şirket yönetimi dersleri alıyorsun o okulda.
Şimdi bunların benle alakası ne diyeceksin. Şöyle oluyor; görme kaybı ve kafa tasındaki dikişler seni ne derece etkiliyor, tek başına bu programa gidebilir misin, oradaki derslerde bu görme kaybı sorun teşkil eder mi, seçtiğin dersler için sağlık problemin engel teşkil eder mi vs. Bunları görmek isteyeceklerdir.
Ayrıca 2 yıl önce tanıştığıö bir Erasmus öğrencisinin sağ kolu yoktu fakat okumasına veya tek başına seyahat etmesine engel teşkil etmediği için Erasmus'a katılabilmişti.
Görme kaybın yüzde kaç bilmiyorum. Eğer sınav kağıdına yazamayacak durumdaysan, sınavları sözlü yapman lazım. Bunun için iyi bir İngilizce konuşma ve telaffuza ihtiyacın var.
Sonucunda kimse orada başına bir iş gelmesini veya olumsuz bir tecrübe yaşamanı istemez.
Doktorun sana verdiği rapor şu şekilde olmalı: "Tek başına yurt dışına seyahat etmesinde ve öğrenim hayatını sürdürmesine engel bir sağlık sorunu yoktur."
Hatta bu raporu heyet raporu şeklinde alabilirsen (bu şekilde veriliyor mu heyette emin değilim) , daha güçlü bir belgen olur elinde. Çünkü 3 hekimin imzası olur altında ve raporun üstünde fotoğrafın olur. Bunlar da oldukça ikna edicidir.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
02-11-2014, 07:32 AM (Bu Mesaj 02-11-2014 07:34 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : ily.)
Saglik kontrolleri yalnizca bulasici bir hastaliga sahip olup olmadigini tespit etmek icin yapilan bir rutindir. Senden hic bir rapor isteyeceklerini sanmiyorum. Eger isterlerse de her hangi bir hastaneye gidip bu durumun tamamen fiziksel oldugunun bir kaniti olarak yeni bir rapor alabilirsin. Ama endiselenicek hic bir durum yok emin ol. Muaynede sadece temel sorular soruyorlar. Bir de rontgenlerini kontrol ediyorlar.

Ama benden tavsiye fransaya gelirken durumunu izah eden bir rapor'u yeminli yercumandan cevrilmis bir sekilde yaninda bulundurmak isteyebilirsin. Ne olur ne olmaz.

Eger icinde bulundugun kosullardan oturu vize alamazsan ya da saglik kontrolunu gecemezsen hukuksal yollara basvurmaktan cekinme. Gerekirse okuyacagin universitenin UNEF temsilcilerini bul durumu izah et onlar gerekeni yaparlar. Yapmazlarsa bana yaz ben elimden geleni yaparim.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
02-11-2014, 12:59 PM (Bu Mesaj 02-11-2014 01:06 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : sadıkaygün.)
teşekkür ederim vakit ayırıp yardımcı olduğunu için..

sol gözüm hiç görmüyor ssk da heyetli %40 engelli ama çalışabilir raporum var heyet raporu onu götüreyim mi götürmeyeyim mi ? ehliyetım vs evet yaşamsal anlamda sorunum yok %40 çalışabilir engelli raporum var
yani beyin ameliyatını olduğum raporlar yok heyet sadece gözü işlemiş rapora beyın ameliyatı için engel oranı işlememiş

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
02-11-2014, 02:04 PM
Yanina goturecegin belgelerin hepsinin fransizca kopyasini bulundur yaninda. Cok fazla belge istiycekler sonra, sikintiya girme.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Vize Belgeleri Hakkında mardomila 6 8,363 06-01-2017 12:47 PM
Son Mesaj: mardomila
  Daha önce SNCF kullanan var mı? yardım! omerfe 5 6,979 08-02-2016 02:15 AM
Son Mesaj: xeus96
  Paris için yardım deba42 0 3,437 10-01-2016 03:05 AM
Son Mesaj: deba42
Bug Vize belgeleri yardım theafropanda 1 4,238 04-08-2015 07:42 PM
Son Mesaj: omerfe
  oryantasyon çok önemli mi? yardım! omerfe 4 5,247 22-06-2015 10:16 PM
Son Mesaj: Cancann
  Fransa Erasmus 2015 Yardim varessa 2 5,495 24-05-2015 03:52 PM
Son Mesaj: varessa
  Paris Kalacak Yer Yardım! ilgirg 3 7,501 20-05-2015 06:44 PM
Son Mesaj: alsahim
  Bordeaux ve ECE-Bordeaux Hakkında ydemir 0 3,089 21-04-2015 05:29 PM
Son Mesaj: ydemir
  Fransa'da CAF alabilen bir yardım yardım etsin lütfen aslibektass 1 4,469 15-03-2015 07:10 AM
Son Mesaj: RedRays
  Vize kalış süresi yardım Pelxa 0 3,040 16-12-2014 10:01 AM
Son Mesaj: Pelxa

Forum Atla: