Derecelendir
  • 1 Oylar - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erasmus Sınavı
07-03-2012, 11:33 AM
RE: Erasmus Sınavı
(07-03-2012 10:50 AM)yelda Yazılan:  ya arkadaşlar bn ege üniversitesindeyim ve ortalamam 3.53 ancak ingilizce sınavından acayip tırsıyorum çünkü ingilizcem çok iyi seviyede deil.hazırlığı falan atladım ama sanırım çou bilgiyi unuttum en az 60 almam lazım bu ayın 23 ünde sınav var calışıorm ama endişeliyim işte szce sınav çok zor mudur?

http://ujesse.blogspot.com/2011/11/erasmus-snav.html

Bol sans..

Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
07-03-2012, 11:36 AM
arkadaşlar erasmus sınavı için ne kadar ödeniyor ya da ödeniyor mu?

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
13-03-2012, 11:35 AM (Bu Mesaj 13-03-2012 11:38 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : ozgunatalay.)
ben de ktüden katılmaktayım arkadaşlar.

intermediate seviyesine yeni geçmeme rağmen baraj notunu alarak sözlü mülakata girmeye hak kazandım. sözlü mülakatım yarın. not ortalamam 3.03 yazılı sınav notum 45 gerisi sözlü mülakata kalmış.

okulum %50 not ortalamasına, %25 yazılı sınavına ve %25 sözlü mülakatı dikkate alarak puanları hesaplıyor. yazılı sınav baraj notu 45, sözlü mülakat sınavı ise 60.

yazılı sınavım düşük evet farkındayım. ama sınava katılım 1000 kişi olunca mecbur zor yaptılar geçen sene de sınava giren arkadaşım bu kadar zorlanmadığını söylemişti hem de. bir de ben intermediate seviyesine henüz geçtim ve çıkan 80 sorudan sadece 20-25 tane sorusu bizim seviyemize kadardı geri kalan sorularda biraz kelime bilgisi biraz da kulak aşinalığıyla tam baraj notunu tutturdum. pre-intermediate i yeni bitirdiğimden olsa gerek bu kadar zorlandım. yoksa daha yukarıdaki seviyelerde olan arkadaşların zorlanmadan geçeceğini düşünüyorum.

benim rakiplerim aynı kontenjandan yararlanacak olan 40 kişiydi. 40 kişinin 31'i baraj notunun altında alarak elendiler. geriye aynı kontenjandan yararlanacak olan 9 kişi kaldık ki bunların 6'sı yüksek lisans veya doktora. lisanstan sadece 3 kişi baraj ve baraj notunun üstüne çıkabildi. ben 4 farklı üniversiteye tercih yapabiliyorum ve 4 üniversite toplamda 11 kontenjan alıyor bu da ben sözlü mülakat barajını aştığımda gidiyorum demek (yani inşallah Smile )

sınava girecek olan arkadaşlar: sınava çok kişi başvurursa mutlaka sınav zorluğu artacaktır bunu göz önünde bulundurun, mümkünse geçen sene giren kişi sayısıyla bu sene giren kişi sayısını karşılaştırın (muhtemelen katılan kişi sayısı artacaktır), bunlar size olacak sınav hakkında ipuçları verecektir. ne kadar doğrudur bilmiyorum ama duyduğuma göre sözlü mülakata bölümünüzden katılan kişi sayısı bölümün size sunduğu toplam kontenjan sayısından azsa okul sizi mülakatta zorlamıyor mümkün olduğunca sizi göndermeye çalışıyor ama buna güvenerekten çalışmayı ihmal etmeyin. mülakata ciddi bir şekilde hazırlanın derim. internetten araştırma yaparak mülakatta muhtemel çıkabilecek soruları bir boş kağıda yazarak not edin ve bunların cevaplarını da yazın sonra kendi kendinize tekrar edin. gideceğiniz ülkeyle olan bilgiler mülakatta çıkabileceğinden o ülkeyle olan bilgileri ekşi,uludağ, itü sözlük gibi yerlerden bilgi edinin. yaklaşık 30 farklı soru buldum internetten hala araştırmaktayım.

şimdi de biraz sözlü mülakata hazırlanayım. yarın akşama doğru sözlü mülakatta sorulan soruları bu başlık altında size iletirim.

herkese başarılar.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
14-03-2012, 12:23 AM
arkadaşlarım sınava çok az kaldı sınava ilkkez giricem bu sınav zor olurmu lütfen cevap yazın

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
14-03-2012, 07:44 PM (Bu Mesaj 14-03-2012 08:08 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : ozgunatalay.)
(14-03-2012 12:23 AM)ahmetcps Yazılan:  arkadaşlarım sınava çok az kaldı sınava ilkkez giricem bu sınav zor olurmu lütfen cevap yazın

arkadaşım üniversiteden üniversiteye değişebilir sınav soruları. eğer başvuran kişi sayısı fazlaysa sınav zor olacaktır. ayrıca yeterli derecede bir ingilizcen varsa sınav zor olmayacaktır yani bence intermediate'i bitiren biri (intermediate'de olan demiyorum intermediate'i bitiren biri) sınavdan geçebilir.

her seviyeden sorular var ama ağırlıklı olarak sorular intermediate-upper intermediate arasında gidip geliyordu. eğer bu seviyeye kadar bir ingilizcen yoksa bu seviyenin gerektirdiği gramer konularına biraz göz gezdir derim.

mülakat sınavı daha basit. bir sonraki iletimde mülakatta neler soruldu onları paylaşacağım.
evet arkadaşlar dün akşamki iletimde bugün yapılacak mülakat sorularını paylaşacağımı söylemiştim ve şimdi sizlerle paylaşmak istiyorum.

heyecanlı bir şekilde mülakatın gerçekleşeceği sınıfa geldim. mülakat başlangıcında benden 1 ile 100 arasında bir sayı seçmemi istediler. o sayıya denk gelen küçük bir soru kağıdı verildi. kağıtta sorulan soru "iyi veya kötü şansa inanıyor musunuz?" oldu. sürpriz bir soru oldu benim için sadece inanıyorum demekle kaldım Smile sonra hocalarıma çok heyecanlı olduğumu söyledim. onlar da güleryüzlü şekilde rahat olmamı söylediler.

sonra niçin erasmus programına katılmamı gerektiğini ardından ve bu programın iş hayatında sana bir avantaj getireceğine inanıyor musun diye sordular. sonra hangi bölümde okuyorsun, kaçıncı sınıftasın gibi tipik sorular geldi. ve mezun olduktan sonra ne olmak istiyorsun diye soru sordular. ardından mesleğini edinmek istediğim konuyla ilgili bir kaç soru sordular. toplam 4-5-6 dakika falan sürdü sanırım.

mülakattan çıktığımda soru yağmuruna tutuldum tabi ne sordular falan gibilerinden. engel olamadığım tek şey heyecanım oldu ama o da olsun artık sonuçta erasmus Smile

nihai sonuçlar açıklandığında mülakata giren diğer rakiplerimle kendimi değerlendirebileceğimden sizlere daha doğru şeyler aktarabilirim. eğer erasmusa katılırsam hem buradan hem blog sitesi açarak bol bol süreçlerle ilgili arkadaşlara yardımcı olmaya çalışacağım.

herkese başarılar.
(07-03-2012 11:36 AM)Amanethes Yazılan:  arkadaşlar erasmus sınavı için ne kadar ödeniyor ya da ödeniyor mu?

erasmus sınavı için herhangi bir ücret ödenmez. erasmus değişim programı, okulun; lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine sunduğu bir haktır.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Tez dönemimde Erasmus yunus0048 4 6,907 21-05-2019 07:18 AM
Son Mesaj: yunus0048
  erasmus 2 kez yapilabilir mi? nurans 3 6,338 23-12-2018 10:24 AM
Son Mesaj: omerfe
  Erasmus+ !!! Jeserdar 2 5,954 11-02-2017 01:13 AM
Son Mesaj: omerfe
  Yandal ile Erasmus LaZanya 10 21,133 16-12-2016 11:39 PM
Son Mesaj: germanur_
  DGS Ve Erasmus Hakkında amphetamin 0 4,737 12-11-2016 12:29 PM
Son Mesaj: amphetamin
  Erasmus Tarihi politicalstudent 4 7,163 05-11-2016 02:21 PM
Son Mesaj: politicalstudent
  Erasmus Hayali politicalstudent 2 6,067 05-11-2016 11:35 AM
Son Mesaj: politicalstudent
  sınavı kazandıktan sonra not ortalaması düşenler baksın :) zazaenes 4 10,196 05-03-2016 05:23 PM
Son Mesaj: NewYorkCity
  Erasmus yaz stajı gorkemdemrr 0 4,255 03-02-2016 01:09 AM
Son Mesaj: gorkemdemrr
  kyk kredisi ve erasmus tenorberk 1 5,752 01-01-2016 06:03 PM
Son Mesaj: elesse

Forum Atla: