Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pasaportla ilgili yardım talebi, lütfen!
12-04-2010, 08:38 PM
RE: Pasaportla ilgili yardım talebi, lütfen!
doğru cevaplar defalarca yazıldı... deneyim dene şey böyle bişey işste.. bizzat yaşamadan biz ne söylesek az, anlamı yok... ama bedelini ödeyince bu deneyim oluyor ve deneyim ve tecrübe denen şeyde herşeyden daha pahalı çatır çatır bedelini YAŞAYARAK ödüyoruz... neyse kolay gelsin...

Fransız polisinin Fransaya turist olarak gelmiş birine hoş geldin üniversitede okumak mı istiyorsun ah ne güzel al buda üniversite eitimi alman için gerekli olan oturma iznin diyeceğini sanmıyorum.. ama yinede dene.. verirlerse haber ver.. bizde Fransaya yerleşelim..

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
17-05-2010, 01:05 PM
arkadaslar sakın yesil pasaportla sansımızı deneyelim bir diye düsünmeyin . elturco nun da dedigi gibi turist vizesi almıs bir insanın almanyada bir universitede 6 aylık egitim alması sözkonusu degil.erasmus bir kültürel hareket de olsa sonucta egitim amacı güdüyor. benimle birlikte erasmusa giden 2 arkadasım da yesil pasaport alma hakkına sahiptiler ama arastırdılar ve lacivert pasaport alıp vizeye basvurdular.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
17-05-2010, 04:24 PM (Bu Mesaj 17-05-2010 04:30 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : spain61.)
Isterseniz elinizde yesil mavi kirmizi çipli çipsiz, pasaport olsun elinideki pasaport la isterseniz afrikaya bile gitseniz, azerbayacanada gitseniz, sadece T.C. kimliginiz ile girebilecegini bir ülkeye dahi gitseniz, EGER YABANCI BIR ÜLKEDE UZUN SÜRELI IKAMET EDECEKSENIZ, VIZE ALMAYA MECBURSUNUZ..Bu dünyadaki herkes icin gecerli.Bir amerikali veya avrupali Türkiye´ye gelebilir ancak EGER UZUN DONEM KALACAKSA ULKEMIZDEN VIZE ALMASI GEREKMEKTEDIR. yesil pasaport sadece kisa dönemlik ulkeler arasi giris cikisi kolaylastirmak icindir.3 aydan fazla bir gecerliligi kalmaz ve elturconun da soyledigi gibi yesil pasaport ile bir ulkeye girip cikabilirsiniz ama O yabanci ulkede UZUN SURE KALCAKSANIZ EN AZ 180 GUN KALCAKSANIZ VIZE ALMAK MECBURIYETINDESINIZ. vize almak demek o ulkenin kimligine sahip olmak demektir.Kimliksiz Türkiyede hicbir sey yapamadiginiz gibi yabanci bir ulkedede birseyler yapmak icin O ÜLKENIN KIMLIGINE (GECICI VEYA KALICI) SAHIP OLMANIZ GEREK. vize türünü ise basvuruda siz "Egitim için" gerekli belgleri doldurarak basvurusunuz.. buda demk ki eger egitim icin basvuruyorsan senden "Ogrenci belgesi, karsi unversiteden kabul belgesi, alinacak dersler transkript falan istenir ki bunu sonunda mantikli olarak size ögrenci oturumu verilir. adi üstünde okumaya gidiyorsunuz. erasmus veya diger program olmasi onemli degil amaciniz onemli. erasmus sadece sizin icin aractir..
isci olarak gidiyorsaniz mantikli dusunurseniz sizden asagi yukari istenilecek belgeler ise ne olabilir?"i$ verenin kontrati, i$ verenin sizi kabul ettigine dair kabul yazisi, sigorta kagidi vs..vs." bunu sonudada i$ci oturumu alirsiniz..umarim gayet acik olmustur.

siempre hay alguien que te espera...Herzaman seni bekleyen birisi birseyler vardir..
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
12-06-2010, 06:07 PM
Arkadaşlar ,Ben Yeni Erasmus Öğrencisiyim Nasipse...güz ve yaz dönemini Letonya da okuyacagım...Benim Pasaportumla ilgili Bir Problemim Var...Harçsız Pasapoortum Bir Yıllık Cıktı...Vize Almak İçinse Vize süresinin üzerine +En az Altı ay ıın daha olması gerekiyomuş...Bu Durumda Ne Yapayım?Bileniniz Var mı?Acaba burdan Üç Beş Aylık Vize Çıkartsam Orada Günü Bitince İkisinide Yenilesem Olurmu?Yada İllede Bu Pasaport'u İki Yıllığa mı Çevirmem Gerekiyo?Erzurum dayım,Vize ankara dan çıkıyo...Şansımı Denesem ,3 yada 6 aylık vize basşvurusu yapmaya gitsem,Olmazsa Bi Daha Git Gel Yapmak Çok Pahalıya Patlıcak...Bi tavsiyeniz Varmıdır?

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
21-07-2010, 08:54 AM (Bu Mesaj 21-07-2010 09:07 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : myk171.)
Arkadaslar spain61 ve elturco ya can-ı gönülden katılıorm..
ayrıca hangi ülkeye gidecekseniz onun harc tutarlarını şurdan öğrenebilrsnz..
http://www.epasaport.gov.tr/
"basvuru belgeleri "yazan sekmenin altından " harc tutarları " yazıo..

lincolin mesela sen yunanistana gideceksn sanırsam bu durumda yunanistanda durum şöyle..

Pasaport Harçları - Türkiye

Süre Harç Bedeli / Pasaport Defter Bedeli /Toplam
6 AY 65 TL / 50 TL / / 115 TL
1 YIL 95 TL / 50 TL / 145 TL
2 YIL 155 TL / 50 TL / 205 TL
3 YIL 220 TL / 50 TL / 270 TL
4- 5 YIL 310 TL / 50 TL / 360 TL

Pasaport Harçları - Yurtdışı

Ülke: yunanistan
Süre Harç Bedeli / Pasaport Defter Bedeli / Toplam
6 AY 22,56 € / 23,14 € / 45,7 €
1 YIL 32,97 € / 23,14 € / 56,11 €
2 YIL 53,8 € / 23,14 € / 76,94 €
3 YIL 76,36 € / 23,14 € / 99,5 €
4-5 YIL 107,6 € / 23,14 € / 130,74 €

eskiden avrupa ülkeleri ve turkiye arasında harc tutarlarında dağlar kdr fark vardı.. şimdi o kdr yok 6 ayda 20 lira fark edio..
ama orda istenen belgelerde askerlik belgeleri fln gibi şeyler var..

baknz..
http://www.konsolosluk.gov.tr/ConsularSe...e=1&ID=155

o yüzden bnde vizemi fln aldım gitmeden burda uzatıcam belki eskiden daha pahalıydı uzatmak ama en azından burda uzatınca derdin olmayacak ertesi gun pasaportumu alıcam..

ayrıca arkadaslar acık bi şekilde tüm ülkelerin en az vize basvuruları için pasaportununzn en az ne kdr kısalıkta olacağı basvuru belgelerinde belirtimiş.. o yüzden kasmaya gerek yok derim ben..

ama bnde de durum soyle olmustu.. fransz konsoloslugu için konusuorum..
gittm tüm belgelerim tamam.. basvuru belgelerinde 1 yıl ve 3 aylık en az yazıodu..
o "ve " ibaresine o kdr dikkat etmemişim ki.. gittim tüm belgelerimi verdim.. görevli kadın dedi ki..
ben kabul etsem bile sistem kabul etmez o yuzden en az 15 aylık olması lzm dedi..
bn o "ve" ibaresini "veya" die okuyunca bi daha git gel yaptım.. allahtan uzak diil bana yrm saat dolmuşla.. ama ona ragment 2 hafta sonrasına randevu verdiler... o yüzden bnce kasmayın gittiğinizde rht etmek istiosanz bi zahmet uzatın.. 1 yıllık vize alacakken 6 ay alırsnz .. sonra ayıkla pirincin taşını.. Özellikle arkadaslar eger oturma izni fln alınacaksa bu tür şeylere dikkat edin.. Cünki Avrupada her ne kdr aday AB ülkesi olsakta hepsinin gözünde aslında biz birer yabancıyız!

..

(12-04-2010 08:24 PM)Deniz Gökçe Yazılan:  Merhaba, ben de yeşil pasaport sahibiyim ve sahika ile sel! gibi aynı soruları soruyordum. Benim duyduğuma göre okul denen yer sizin vizenizin tipiye ilgilenmiyor. O yuzden illa egitim vizesi almak zorunda degilsiniz. Ama 3 ay icinde tekrar turkiye girisi yapmak gerekiyor. Daha sonra tekrar gidebiliyorsunuz. Fakat bu olay OTURUM icin sorun yaratabiliyormus. Yaratmadigi durumlar da olmus. Sanırım kosullara baglı olarak gelisiyor. OTURUM olayı fransız emniyetini ilgilendiren bir konu, acil durumda seizin ikametinizi bilmeleri acisindan. Eger orada bir arkadasinizin yannda konaklayacaksanız mesela, buna gerek bile yok.

Egiti vizesi almak icin milyon tane belge gerekiyor. Bunlarin pesinden kosmak cok stresli, ustelik hesabınızda 5000 euroya yakın para olması lazım, hele bunu bulmak benim için imkansız. O yuzden turist gibi gidip de oradan bu uzun VIZE ve OTURUM isini halledebileceksek, bunu tercih ederim. Tam dogru cevabı ben de merak etmekteyim. Bu arada 2010-2011 güz doneminde pariste oalcagim, irtibata gecelim dilerseniz, her sey daha kolay hallolabilir..

Deniz Gökçe;

Fransız konsoloslugu sayfasında bu açıkça dile getirilmiş..

" Yeşil pasaport taşıyan öğrenciler Dişişler Bakanlığı Temsilciliğinden alınan bir protokol yazısı ibraz etmek zorundalar.

Fransa’da eĝitim göreceĝi süre 6 ayı aşan yeşil pasaport sahiplerinin yeşil pasaportlarını normal (lacivert) pasaporta çevirmeleri gerekmektedir"

bknz..
http://www.consulfrance-istanbul.org/spi...article990

o yüzden bnce kasma.. sonucta orda yaşayacaksnz..
yrn öteki gün bi polis cevirdiğinde.. kenidinizi bi anda hapiste bulursnz..
o zmn daha zor olur bnce kasmadan maviye geçiş yapınız..
(12-06-2010 06:07 PM)volcanorock Yazılan:  Arkadaşlar ,Ben Yeni Erasmus Öğrencisiyim Nasipse...güz ve yaz dönemini Letonya da okuyacagım...Benim Pasaportumla ilgili Bir Problemim Var...Harçsız Pasapoortum Bir Yıllık Cıktı...Vize Almak İçinse Vize süresinin üzerine +En az Altı ay ıın daha olması gerekiyomuş...Bu Durumda Ne Yapayım?Bileniniz Var mı?Acaba burdan Üç Beş Aylık Vize Çıkartsam Orada Günü Bitince İkisinide Yenilesem Olurmu?Yada İllede Bu Pasaport'u İki Yıllığa mı Çevirmem Gerekiyo?Erzurum dayım,Vize ankara dan çıkıyo...Şansımı Denesem ,3 yada 6 aylık vize basşvurusu yapmaya gitsem,Olmazsa Bi Daha Git Gel Yapmak Çok Pahalıya Patlıcak...Bi tavsiyeniz Varmıdır?

Anlattıklarımdan dolayı volcanorock, bnce gitmeden uzattır sonra sıkıtı cekme..
yada ankarada herhngi bi emniyette gidince uzatırsn ama orda sana ne kdr günde verirler geri ki sende letonya konsolsluguna basvurusn orasını bilmem..

Macaristan, Fransa ve Portekiz sorularınız için lütfen özel msj'dan bana ulaşınız..
Macaristan-Erasmus
Fransa& Portekiz-Erasmus Mundus
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Erasmus Almanya Hibesiz Vize Başvurusu Yardım! michelmic 0 3,866 13-02-2020 02:00 PM
Son Mesaj: michelmic
  Gri pasaport alanlar yardım lütfen HasanAkg 1 4,028 11-05-2018 02:18 PM
Son Mesaj: ertan2002
  Erasmus Belge Yardım theman 1 3,790 05-05-2018 11:28 PM
Son Mesaj: acon18
  Erasmus Stajı Yardım!! thisismydream 1 4,954 26-02-2018 12:35 AM
  Yeşil Pasaportla Vize Öncesi Yurtdışına Çıkmak albayraksercann 1 3,787 27-08-2017 01:22 AM
Son Mesaj: oguzhannkrc
  YARDIM LÜTFEN huytergan 4 5,063 01-07-2017 01:47 PM
Son Mesaj: huytergan
Question Romanya Vizesi Hakkında Yardım jamcry 4 6,122 08-01-2017 10:27 PM
Son Mesaj: jamcry
  Belgeler ile ilgili safae 2 3,639 28-12-2016 11:26 PM
Son Mesaj: safae
  yeşil pasaport vize işlemiyle ilgili soru sertacerken 1 3,955 30-09-2016 10:56 AM
  yeşil pasaport ve 6 ayda 90 gün kuralı!!! çok önemli.. lütfen bilenler cevaplasın.... camarg 13 73,608 27-08-2016 04:18 PM
Son Mesaj: lllolll

Forum Atla: