Erasmus Forum
ziraat bankası dikkat - Yazdırılabilir Sürüm

+- Erasmus Forum (http://www.erasmusum.com)
+-- Forum: Erasmus (/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Para Gönderimi (/forumdisplay.php?fid=34)
+--- Konu: ziraat bankası dikkat (/showthread.php?tid=6868)

ziraat bankası dikkat - yasin ankara - 25-07-2012 09:05 PM

Arkadaşlar dün internet bankacılığını açtırmakl için bankaya gitdim ve actırdım eve geldiimde olan 4 tl hesabım Smile görünüyordu fakat babamla açtırmış olduğum euro hesabı görünmüyordu. bugun bankaya gitdim ve sorduğumda ortak açtırılan hesaplar hiç bir şekilde internetden görünmüyormuş ve internet bankacılığı kulanılmıyormus güvenlik açısından bilgilerinize.....ve çözüm olarakta euro hesabınuızın olduğu şubeye internet üzerindne sadece kendinize ait bir euro hesabı daha açtırmanız mış . bu taktirde ortak olduğunuz kişi tüm parayı bu hesaba aktarıyormus ve iki hesapta aynı kişinin olduğu için kesinti falan olmuyormuş.

RE: ziraat bankası dikkat - SeSSiZLiK - 26-07-2012 09:44 AM

(25-07-2012 09:05 PM)yasin ankara Yazılan:  Arkadaşlar dün internet bankacılığını açtırmakl için bankaya gitdim ve actırdım eve geldiimde olan 4 tl hesabım Smile görünüyordu fakat babamla açtırmış olduğum euro hesabı görünmüyordu. bugun bankaya gitdim ve sorduğumda ortak açtırılan hesaplar hiç bir şekilde internetden görünmüyormuş ve internet bankacılığı kulanılmıyormus güvenlik açısından bilgilerinize.....ve çözüm olarakta euro hesabınuızın olduğu şubeye internet üzerindne sadece kendinize ait bir euro hesabı daha açtırmanız mış . bu taktirde ortak olduğunuz kişi tüm parayı bu hesaba aktarıyormus ve iki hesapta aynı kişinin olduğu için kesinti falan olmuyormuş.

internet bankacılığını hemen acıyorlar mı ve herhangi bir ücret alıyorlar mı

RE: ziraat bankası dikkat - yasin ankara - 26-07-2012 07:05 PM

hayır ucret almıyolar ve hemen açıyolar

RE: ziraat bankası dikkat - sadfeelings - 01-09-2012 10:49 PM

evet ben de açtırdım ortak hesap ve netten görünmüyor. demek sebebi buymuş Smile acaba yurdışında ziraatin ne kadar şubesi var? buradaki kartı oraya götürsek çekerken ne kadar kesilir? benim çünkü burs da buraya yatıyor (KYK)

RE: ziraat bankası dikkat - bugrags - 02-09-2012 09:51 AM

yurt dısındaki ziraati turkiyedeki ziraatın subesi gibi dusunme farklı bir istirak yurtdısındaki ziraatten cektigindede para kesilir almanya dısındada pek yaygındegil almanyadada 5 6 tane web sitelernden nerde oldugunu kontrl edebilrsn.. herhangi bir atmden cekebilrsn ziraat kartınla avrupada ve kur farkı (paran once dolara sonra gittgn ulkenin para birimine cevriliyor) ve 1 2 tl dısında ek bir kesinti olmuyor

RE: ziraat bankası dikkat - weet - 02-09-2012 12:50 PM

bn şu an portekizdeyim ziraartin internet şubesine girilmiyor.Güvenlik açısından yabancı İp den girmek yasaktır falan yazıyor müşteri hizmetleriyle görüşmeniz gerek yazdı aramadım daha bende...

RE: ziraat bankası dikkat - bugrags - 02-09-2012 12:59 PM

(02-09-2012 12:50 PM)weet Yazılan:  bn şu an portekizdeyim ziraartin internet şubesine girilmiyor.Güvenlik açısından yabancı İp den girmek yasaktır falan yazıyor müşteri hizmetleriyle görüşmeniz gerek yazdı aramadım daha bende...

yabanci bir ulkeden ziraatın internet subesine girebilmek icin musteri hizmetlerinden ip il ilgili bir guncelleme tarzi birsey yapman gerekiyor zaten internet subesi icin sifre filan aldıgınızda telde konustugunuz kisi bu konuda uyarıyor genelde ozetle sorunu musteri hizmetlerini arayarak cozebilrsnz