Erasmus Forum
campusfrance ve vize olayı ! - Yazdırılabilir Sürüm

+- Erasmus Forum (http://www.erasmusum.com)
+-- Forum: Ülkeler (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Fransa (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Konu: campusfrance ve vize olayı ! (/showthread.php?tid=4038)

campusfrance ve vize olayı ! - puder - 10-07-2011 12:34 AM

hey campusfrance ve vize olayına başvuran bu aşamaları yapan kimse yok mu !?

RE: campusfrance ve vize olayı ! - nderssen - 10-07-2011 09:44 AM

Campus France'ta Pınar hanım var.. kendisine maille ya da başka bir şekilde ulaş.. o sana campus france'ın sitesindeki formu nasıl dolduracağını anlatan bir dosya gönderecek maille.. yapamadığın, aklına takılan diğer soruları da sorarsan yardımcı oluyor.. kolay gelsin..

Pinar KUCUK
pinar.kucuk@ifturquie.org

Espace Campus France Istanbul
Consulat Général de France
Istiklal Caddesi n°4- 34435
Taksim - Istanbul

Tél. : + 90 (0) 212 393 81 11 ex : 115
Fax : + 90 (0) 212 244 44 95

.

RE: campusfrance ve vize olayı ! - puder - 10-07-2011 01:38 PM

çok teşekkürler mail attım şimdi bakalım dönecek mi.s
sen yaptınmı başvurunu hangi aşamadasın ?

RE: campusfrance ve vize olayı ! - nderssen - 10-07-2011 01:47 PM

evet formu doldurdum, birkaç belge taratıp yükleme yapıyorsun.. vize ücretini yatırıyorsun, dekontu taratıp yüklüyorsun.. bunların hepsini yaptım bir tek vize için randevu almak kaldı.. onu da ağustosta alıcam..

RE: campusfrance ve vize olayı ! - puder - 11-07-2011 02:40 PM

ya maile dönmediler ayrıca telle aradım çokyogunlarmış fln . sana mail attılarsa onu yollarmısın bana ya?

RE: campusfrance ve vize olayı ! - nderssen - 11-07-2011 06:54 PM

gönderdim..

RE: campusfrance ve vize olayı ! - puder - 12-07-2011 11:31 AM

teşekkürler

RE: campusfrance ve vize olayı ! - pequeña - 13-07-2011 12:24 AM

Acabaa campusfrance'ıda hallettikten sonra uzun dönemli şu vize olayı ne kadar sürede çıkar haberi olan var mı acaba???

RE: campusfrance ve vize olayı ! - konukseven - 13-07-2011 09:42 AM

selamlar arkadaşlar. kısmetse bende erasmus programıyla fransa marsilya'ya gideceğim. yalnız sizler gibi benimde önüme campusfrance prosedürü cıktı. şimdi campusfrance için bizden istenilen belgeler elden mi teslim edilecek? eğer posta yoluyla teslim edilebiliyorsa tüm belgelerin fotokopiler haricinde asıllarını da istiyorlar. ama şöyle bi durum var. istenilen belgeler arasında learning agreement evragıda mevcut. eğer bu dosyanın aslını isterlerse ben kendi okulumdaki erasmus ofisine teslim edemediğim için hibe yatıralamazmış. bir de internetteki formda motivasyonlarım kısmında eğitim ve meslek projesi kısımlarını nasıl doldurdunuz? bu konularda tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum. teşekkürler.
bu arada sana gönderilen maili bana da yollayabilir misin nderssen? ahmetkonukseven@hotmail.com

RE: campusfrance ve vize olayı ! - Nihan87 - 13-07-2011 10:43 AM

Bana da mail gönderebilirseniz çok sevinirim.

nihansemercioglu@hotmail.com

Teşekkürler

RE: campusfrance ve vize olayı ! - konukseven - 13-07-2011 03:12 PM

selamlar arkadaşlar.ben campusfrance internet formu ile ilgili yararlı dosyayı internetten buldum. .PDF formatında. acabilmeniz için bilgisayarınızda "acrobat reader" yüklü olması lazım. DETAYLI bir şekilde formu nasıl doldurmamız gerektiğini anlatıyor. ama şöyle bir durum var ki formda lise derslenizin not dökümün girmenizi de istiyor. işte bu kısım can sıkıcı. Sad oturup tek tek lise derslerin notlarını girmemiz gerekiyor. ayrıca yukarıda learning agreement dosyası ile ilgili çelişkili durumu telefon acarak öğrendim. elden belge tesliminde sadece işin aslını kanıtlamak maksadıyla belgelerin orjinallerini de istiyorlarmış. belge tesliminden hemen sonra orjinallerini geri alabiliyormuşuz.

bu linkte ki de belgelerin nasıl doldurulması gerektigini anlatan .PDF dosyası http://turquie.campusfrance.org/IMG/pdf/Kayit_Olma_ve_Form_Doldurma_Kilavuzu.pdf

ayrıca bu word dosyası da campusfrance için hangi belgeleri eksiksiz toplamanız gerektiğini maddeler halinde içeren yazıdır. http://hotfile.com/dl/123922451/97859d7/ab_bursu_...doc.html

arkadaşlar bilgi paylaşıldıkça çoğalır. işlemlerini yapan arkadaşlar da bizlerle birşeyler paylaşırsa eminim herkesin işleri çabuk birşekilde hallolacaktir. şimdiden herkese hayırlı erasmuslar ve bol bol gezmeler dilerim.

RE: campusfrance ve vize olayı ! - chinchinn - 13-07-2011 06:16 PM

peki vize için gereken evrakları fransızca ya çevirtçek miyiz biliyo musunz hiç öyle bişey?

RE: campusfrance ve vize olayı ! - nderssen - 13-07-2011 07:27 PM

(13-07-2011 06:16 PM)chinchinn Yazılan:  peki vize için gereken evrakları fransızca ya çevirtçek miyiz biliyo musunz hiç öyle bişey?

Vize için bilmiyorum ama siteye yüklenecek evraklar için tercumeye gerek yok, elinizde hangi dilde varsa o dilde ekleyebilirsiniz. vize için de gerekeceğini sanmıyorum..
(13-07-2011 09:42 AM)konukseven Yazılan:  selamlar arkadaşlar. kısmetse bende erasmus programıyla fransa marsilya'ya gideceğim. yalnız sizler gibi benimde önüme campusfrance prosedürü cıktı. şimdi campusfrance için bizden istenilen belgeler elden mi teslim edilecek? eğer posta yoluyla teslim edilebiliyorsa tüm belgelerin fotokopiler haricinde asıllarını da istiyorlar. ama şöyle bi durum var. istenilen belgeler arasında learning agreement evragıda mevcut. eğer bu dosyanın aslını isterlerse ben kendi okulumdaki erasmus ofisine teslim edemediğim için hibe yatıralamazmış. bir de internetteki formda motivasyonlarım kısmında eğitim ve meslek projesi kısımlarını nasıl doldurdunuz? bu konularda tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum. teşekkürler.
bu arada sana gönderilen maili bana da yollayabilir misin nderssen? ahmetkonukseven@hotmail.com

belgeleri elden teslim etmek zorunda değilsin scan edip siteye yükleyebilirsin..

son aşamaya gelince yani "Validation par l'équipe ECF" aşamasına kadar gelince dosya tamamlanmış oluyor. Bundan sonra randevu alip campus france'a dekontunuzu teslim etmeniz, burs ve kabul belgenizi de gostermeniz gerekiyor. Ama eğer campus france'a gitmek icin engeliniz varsa, bu belgeleri scan edip de yollayabilirsiniz.

o mot., proje vs onlar çok önemli değil.. o kısımlar galiba campus france üzerinden fransadaki bir okula başvuru yaparken önemli.. biz ama zaten kabul almışız.. onun için boş kalmasın diye öyle sallayın bişiyler.. ben öyle yaptım..

RE: campusfrance ve vize olayı ! - konukseven - 13-07-2011 09:27 PM

(13-07-2011 07:27 PM)nderssen Yazılan:  
(13-07-2011 06:16 PM)chinchinn Yazılan:  peki vize için gereken evrakları fransızca ya çevirtçek miyiz biliyo musunz hiç öyle bişey?

Vize için bilmiyorum ama siteye yüklenecek evraklar için tercumeye gerek yok, elinizde hangi dilde varsa o dilde ekleyebilirsiniz. vize için de gerekeceğini sanmıyorum..
(13-07-2011 09:42 AM)konukseven Yazılan:  selamlar arkadaşlar. kısmetse bende erasmus programıyla fransa marsilya'ya gideceğim. yalnız sizler gibi benimde önüme campusfrance prosedürü cıktı. şimdi campusfrance için bizden istenilen belgeler elden mi teslim edilecek? eğer posta yoluyla teslim edilebiliyorsa tüm belgelerin fotokopiler haricinde asıllarını da istiyorlar. ama şöyle bi durum var. istenilen belgeler arasında learning agreement evragıda mevcut. eğer bu dosyanın aslını isterlerse ben kendi okulumdaki erasmus ofisine teslim edemediğim için hibe yatıralamazmış. bir de internetteki formda motivasyonlarım kısmında eğitim ve meslek projesi kısımlarını nasıl doldurdunuz? bu konularda tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum. teşekkürler.

belgeleri elden teslim etmek zorunda değilsin scan edip siteye yükleyebilirsin..

son aşamaya gelince yani "Validation par l'équipe ECF" aşamasına kadar gelince dosya tamamlanmış oluyor. Bundan sonra randevu alip campus france'a dekontunuzu teslim etmeniz, burs ve kabul belgenizi de gostermeniz gerekiyor. Ama eğer campus france'a gitmek icin engeliniz varsa, bu belgeleri scan edip de yollayabilirsiniz.

o mot., proje vs onlar çok önemli değil.. o kısımlar galiba campus france üzerinden fransadaki bir okula başvuru yaparken önemli.. biz ama zaten kabul almışız.. onun için boş kalmasın diye öyle sallayın bişiyler.. ben öyle yaptım..

öncelikle çok teşekkürler nderssen. ben şu an üniversite 2. sınıfı bitirdim. kısmetse 3. sınıfın ilk dönemini fransada okuyacagım. ben liseyi bitireli 4 yıl oldu. ve bu durumda yine de lise notlarımı mı sisteme girmeliyim? yoksa üniversite 1 ve 2 yi mi? yani 4 dönemi? son sorum olarak da; randevu alıp dekont vs evrakları teslim etmen gerekiyor demişsin. bu randevuyu almak için bize atılan maildeki numarayı mı arayacağız? ---> "KONSOLOSLUKTAN RANDEVU ALMAK İÇİN İKS ŞİRKETİNİ ARAMANIZ GEREKİYOR: 0 212 340 44 43" bu mumara mıdır yani? yardımların için çok sağol.

RE: campusfrance ve vize olayı ! - merwisch - 13-07-2011 11:39 PM

merhaba ben şuan fransada erasmus yapmaktayım fakat benimki staj vizesi olduğu için campusfrance'a gerek olmadı,yani ordaki işlemleri yapmama,ama vizeyi kolaylıkla aldım erasmus olduğu için

RE: campusfrance ve vize olayı ! - konukseven - 14-07-2011 08:47 AM

(13-07-2011 11:39 PM)merwisch Yazılan:  merhaba ben şuan fransada erasmus yapmaktayım fakat benimki staj vizesi olduğu için campusfrance'a gerek olmadı,yani ordaki işlemleri yapmama,ama vizeyi kolaylıkla aldım erasmus olduğu için

keşke bizde de öyle olsa. 110 tl gitti campusfrance ayağına. ucak biletine dahil ederdik o parayı. gereksiz onca prosedür işte. sırf adam soymak için.

RE: campusfrance ve vize olayı ! - puder - 14-07-2011 11:23 AM

uçak bileti için pegasus kart kampanyasını düşünüyorum ben. bşka inceleyen varmı bu kampanyayı !

RE: campusfrance ve vize olayı ! - konukseven - 14-07-2011 11:40 AM

arkadaşlar bi bilgisi olan yazarsa sevinirim. yukarıda belirttiğim gibi üniversite 2. sınıfı bitirmeme ramen lise transkriptini mi geçireceğim campusfrance formuna?

RE: campusfrance ve vize olayı ! - puder - 14-07-2011 11:44 AM

hyr sadece lise yılını yazcaksın lise diplomanı ekliceksn . snra da üniversite yıllarını girip üniversite transkriptni ekliceksin her iki yıla da.
lise notları fln önmli deil yazmaaa

RE: campusfrance ve vize olayı ! - konukseven - 14-07-2011 12:17 PM

(14-07-2011 11:44 AM)puder Yazılan:  hyr sadece lise yılını yazcaksın lise diplomanı ekliceksn . snra da üniversite yıllarını girip üniversite transkriptni ekliceksin her iki yıla da.
lise notları fln önmli deil yazmaaa

anladım. lise diploma notu + üniversite 1 ve 2. yılın not dökümleri girilecek. teşekkürler.

RE: campusfrance ve vize olayı ! - nderssen - 14-07-2011 07:17 PM

açıkçası randevu almak için kimi araman gerektiğini bilmiyorum.. çünkü ben belgeleri taratıp gönderdim.. ama campus france.tan pınar hanımı arayıp sorabilirsin..

Pinar KUCUK
Taksim - Istanbul

RE: campusfrance ve vize olayı ! - konukseven - 14-07-2011 09:02 PM

(14-07-2011 07:17 PM)nderssen Yazılan:  açıkçası randevu almak için kimi araman gerektiğini bilmiyorum.. çünkü ben belgeleri taratıp gönderdim.. ama campus france.tan pınar hanımı arayıp sorabilirsin..

Pinar KUCUK
Taksim - Istanbul

teşekkür ederim. senin işin istanbulda hallolmuş sanırım. ben eskişhir anadolu öğrencisi olduggum için bize ankara ilgileniyor. gerekli numarayı bulurum ben. yine de ilgin için sağol.

RE: campusfrance ve vize olayı ! - oya - 15-07-2011 09:11 PM

arkadaşlar öğrenci vizesi ücreti temmuzun başında kaldırıldı. niçin ücret talep ediyorlar hala?

RE: campusfrance ve vize olayı ! - konukseven - 16-07-2011 12:16 AM

*normalde vize ücreti 90 euro.
*erasmus haricinde sadece campusfrance üyeliğin varsa 45euro ödüyorsun.
*yanılmıyorsam erasmus öğrencisiysen para vermiyorsun zaten. kendi okulumuz erasmus ofisinden bize vize görüşmesi için verilen kağıdı gösterdiğimiz zaman burslu oldugumuzu kanıtlıyoruz ve bu ödemeyi yapma zorunluluğu kalkıyor.

RE: campusfrance ve vize olayı ! - puder - 16-07-2011 12:24 AM

(15-07-2011 09:11 PM)oya Yazılan:  arkadaşlar öğrenci vizesi ücreti temmuzun başında kaldırıldı. niçin ücret talep ediyorlar hala?

aynen arkadaşlar bnde okumuştum temmuzdan itibaren kaldırıldı diye biliyorummm. ama konsoloslugu aradıgımızda gerekli belgeleri telesekreter sayarken 50euro dio..
acaba konsolosluga randevuya giden varmı kesin bişe söleseee!

RE: campusfrance ve vize olayı ! - pequeña - 20-07-2011 08:17 PM

Arkadaşlar vize görüşmesine giden yada vizesini alan var mı? Eğer varsa Fransaya tek girişlik bir vizer mi veriliyor acaba??

RE: campusfrance ve vize olayı ! - francophile74 - 04-08-2011 09:52 PM

ben daha önce erasmusla gidip geldim fransaya ! öğrenciden vize ücreti alınmıyor merak etmeyin ! ama campus france için 110 tl garanti banka yatırmanız şart !
Sevgili ; daha önce fransa vizesi almış arkadaşlarım ! sizlere sesleniyorm Big Grin
ben bazı arkadaşlara yardımcı oluyorum da çevremden,vize başvurusunda,vize formunda pasaport türünü ne olarak işaretlemiştik ? diplomatique , ordinaire , voyage , service de passeport ! hangisiydi Smile

RE: campusfrance ve vize olayı ! - puder - 09-08-2011 11:31 PM

busaydıkların dışındaydı kişisel anlamına gelen bişeydi..

RE: campusfrance ve vize olayı ! - konukseven - 25-10-2011 06:10 PM

çok şükür fransadayız. bu kan kusturan prosedürlerden gecen arkadaşlara sabır dilerim. FRANSA erasmus ile ilgili sorularınız varsa. ahmetkonukseven@hotmail.com

RE: campusfrance ve vize olayı ! - staree - 10-02-2012 06:43 PM

bende fransada erasmus stajı yapacam ve bazı bilgilere ihtiyacım var.merwisch hala buralardaysan yardımlarını bekliyorum

RE: campusfrance ve vize olayı ! - Hypsiia - 01-08-2019 03:15 PM

Fransa erasmus vizesi ile bilgisi olanlar ulasabilir mi u
Lutfen