Erasmus Forum
Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - Yazdırılabilir Sürüm

+- Erasmus Forum (http://www.erasmusum.com)
+-- Forum: Genel (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Forum: Erasmus Programı Hakkında Genel Bilgiler (/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Konu: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? (/showthread.php?tid=25)

Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - CliPTo - 14-10-2008 06:16 PM

Erasmus öğrencisi olarak yurt dışına gidecek öğrencinin belirli bir düzeyde yabancı dil bilmesi gerekir. Bunun gidilecek ülkenin dili olması şart değildir. İngilizce dili Avrupa ülkeleri içinde büyük ölçüde birleştirici bir dil olmaktadır. Gidilen üniversitede akademisyenler İngilizce biliyor olacakları için başka bir dilde eğitim yapılsa dahi öğrencilere İngilizce olarak yardımcı olunabilecek, sınavlar İngilizce yapılabilecektir. Bununla birlikte, gidilen okuldaki eğitim dili ve gidilen ülkenin dilini bilmek avantaj teşkil etmektedir.

Bu anlamda öğrencinin İngilizce veya gittiği ülkenin dilini kendini ifade edebilecek ve ifade edileni anlayabilecek kadar bilmesi gerekmektedir.

Bunun dışında zaten Üniversiteler Erasmus öğrencilerini seçerken okul ortalaması ve ingilizce sınavı sonucunu baz almaktadırlar. Yinede sınava girerek şansınızı deneyebilirsiniz.

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - jasco - 03-12-2008 11:53 PM

Üniversitenizde erasmus öğrenci seçimleri yapılırken kriter olarak dil sınavı ve genel not ortalaması baz alınır. İngilizce sınavı ve not ortalamasının toplamı sonucu ve kontenjan sayılarına göre sıralama yapılarak öğrenciler seçilir. Yani not ortalaması çok iyi olan bir öğrenci, dil sınavından çok yüksek bir not almasa da , ya da dil sınavından çok iyi not olan bir öğrenci, not ortalaması çok yüksek olmasa da Erasmus şansına sahip olabilir.

Fakat ingilizcenin yurtdışında ki önemi kesinlikle unutulmamalıdır. Dilini bilmediğiniz bir ülkeye gittiğinizi varsayarsak ingilizce sizin tek çıkış kapınız olacaktır. Aynı şekilde üniversitedeki öğretim üyelerinin sizinle iletişim sağlayabilmesi için derdinizi anlatacak ve konuşulanı anlayacak kadar ingilizce yeterliliğinizin olması gerekmektedir.

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - mithra - 11-05-2009 11:01 PM

oradaki derslerinizi de ingilizce olarak göreceksiniz ( tabi dil ögrencileri okuduklari dilde) ve insanlarla yine ingilizce anlasacaksiniz. ona istinaden ne kadar ingilizce o kadar yasam Smile

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - spain61 - 12-05-2009 01:46 AM

erasmusun tadini çikarmak istiyorsan evet...

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - jasco - 12-05-2009 08:02 PM

en azından anlayacak ve anlatacak kadar

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - waoww - 12-05-2009 10:15 PM

ee yaniii anlasmadan konusmadan katilmadan bi tadi cikmazzz

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - erasmusgokhan - 19-05-2009 07:28 PM

mithra arkadaşım ispanya'da sanırım dersler ispanyolca..

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - Ozhan - 19-06-2009 03:19 AM

Ispanya, ALmanya, Fransa ve Italya'da dersler kendi dillerinde. Gerçi Italyadan tam emin degilim. Hatta bu ulkelerde ingilizce o kadar da onemli olmayabiliyor, özellikle hocalari için. Ama su da gercek ki, Avrupanin dort bir yanindan gelen ogrencilerin hepsi az ya da cok ingilizce biliyor.

Yurtdisina cikmadan once eger yukardaki ulkere gidiyorsaniz, simdilik ingilizce bilginize degil de yerli halkin diline odaklanin ama diger ulkeler için hem ingilizcenize hem de yerli dile beraber vakit ayirin.

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - canlı yayın - 22-06-2009 06:18 PM

(19-06-2009 03:19 AM)Ozhan Yazılan:  Ispanya, ALmanya, Fransa ve Italya'da dersler kendi dillerinde. Gerçi Italyadan tam emin degilim.
italya daki University of LA’quila da dersler italyanca.

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - elektr10 - 24-06-2009 10:03 PM

Almanya'da benim gideceğim okulun dersleri İngilizce... Giden arkadaşımdan biliyorum yoksa eğer almanca olsa apışıp kalırdım heralde...

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - ZnB* - 10-07-2009 02:35 PM

almanya'da zaten 2seçenek war bi inglizce üzerine verilen diğeride almanca (: ingilizceyle almanca yakın dillerdir pek zaman alcağnı sanmıorm almancayı öğreniceğinin Smile yani öğrenirsin we buda sana ek bi değer katar bence Wink Smile

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - mert - 14-07-2009 02:02 PM

HOLLANDA da erasmus hakkımı kullanmak istiyorum özellikle Tilburg Üniversitesinde.Hollanda ve özellikle Tilburg hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - lodzzz - 09-08-2009 01:10 AM

ben im ing pek iyi değil ve oraya gidip olece konuşamamaktan çok korkuyorummmmRolleyes

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - 123 - 09-08-2009 06:42 PM

benım de ingilizcem yeterli diil ancak sınava girenlere göre iimiş ki gidiyorum... bu buyuk bı avantaj olacak biizm için. derdini anlatmak için mecburen ingilizce konuşmaya çalışacaksın ingilizce düşüneceksın türkiyede öyle bi imkan yokkki.tadını çıkarmaya çalişacağım.. biraz biraz ispanyolca çalışmaya da başladım ....
http://www.ispanyol.com çok ii bir site gidecek olanlara tavsiye ederım...

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - mtyrlftr - 25-01-2010 12:47 AM

merhaba bende erasmus araclıgıyla fınlandıyaya gıtmek ıcın okula basvurmayı dusunuyorum.ama aklımda bazı soru ısaretlerı var.ıngılızcemın yeterlı olup olmadıgını nasıl anlıyacagım.oraya gıttıgımde bı sıkıntı yasarım hem derslerden kalır hemde yeterlı arkadas edınemem gıbı korkularım var. kendı arkadaslarım arasında ıngılızce konusmaya calısıyoruz bazen bıyerde tıkanıyoruz kımse agzını acmıyo kı havadan sudan hıc konusmuyoruz anca onemlı bırsey olursa..yanı sormak ıstedıgım ıngılızce yeterlılık sızce nasıl olur neyı krıter alabılırız?...

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - sempatik - 02-04-2010 03:05 PM

gidilen ülkede bi ön kurs alma şanşımız var mı acaba mesela Almanyada
ben maliye okuyorum işletmede bölümünden tercih yapabilir miyim?Çünkü marmara üniversitesinin maliye bölümü olarak sadece almanya ile anlaşması var bende almanca yok Smile

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - fukuşima - 02-04-2010 10:02 PM

(02-04-2010 03:05 PM)sempatik Yazılan:  gidilen ülkede bi ön kurs alma şanşımız var mı acaba mesela Almanyada
ben maliye okuyorum işletmede bölümünden tercih yapabilir miyim?Çünkü marmara üniversitesinin maliye bölümü olarak sadece almanya ile anlaşması var bende almanca yok Smile

Erasmus yoğunlaştırılmış dil kursları var (EILC) ,öğrenim için gideceğiniz ülkede derslere başlamadan önce alabiliyorsunuz çoğu zaman bu kursları.
Ancak üniversitemin dışilişkiler biriminin söylediğine göre İngilizce,Almanca,Fransızca ve İspanyolca gibi yoğun olarak konuşulan diller için maalesef bu kurslar açılmıyor .

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - merlin - 25-08-2010 09:55 AM

Erasmus sadece ders değildir, ortak dil mutlaka önemlidir. Diğer erasmus öğrencileriyle ve o ülkedeki insanlarla genellikle ingilizce konuşursunuz. İngilizce tarzan level da olsa gerekli ...

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - Life - 28-08-2010 04:51 PM

(02-04-2010 03:05 PM)sempatik Yazılan:  gidilen ülkede bi ön kurs alma şanşımız var mı acaba mesela Almanyada

Almanca için üniversitelerin dil kursları olabiliyor. Okul başlamadan 1 ay önce gidiyosun dil kursu için. Yinede okuldan okula değişiyor olabilir. Okula sorup dil kursu olup olmadığını öğrenebilirsin. Gitmden önce de biraz kendi çabanla veya biraz da kurs yardımıyla az bişey de olsa öğrenebilirsin die düşünüyorumSmile denemeye değer bence Smile

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - fatma-i - 01-09-2010 08:39 AM

kusura bakmayın konuyla pek alakası yok ama hiç bir bilgim yok erasmus hakkında.sizler katılmışsınız bile.bana yardımcı olursanız sevinirim.ben 2.sınıf resim öğretmenliği okuyorum erasmustan yararlanabilirmiyim?yararlanabliyorsamda şartları nelerdir?

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - fukuşima - 01-09-2010 10:07 AM

(01-09-2010 08:39 AM)fatma-i Yazılan:  kusura bakmayın konuyla pek alakası yok ama hiç bir bilgim yok erasmus hakkında.sizler katılmışsınız bile.bana yardımcı olursanız sevinirim.ben 2.sınıf resim öğretmenliği okuyorum erasmustan yararlanabilirmiyim?yararlanabliyorsamda şartları nelerdir?

Üniversitendeki başvuru tarihlerini öğrenmekle başla, sonrası kolay Smile

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - yesiloje - 01-09-2010 10:08 AM

evet gidebilirsin 2.sınıfa mı geçtin? şubat gibi oluyor başvurular, mart gibi de sınavlar. uzun zamanın var bu konuya girdiğine göre ingilizcene güvenmiyorsun. ama dediğim gibi uzun zaman var ortalaman da iyiyse barajı geçecek kadar en azından çalış, bol vaktin var. şu an deü resim öğretmenliğinden bir arkadaşımla birlikte gidiyoruz portekiz'e mesela. okulunun hangi ülkelerle anlaşması olduğunu, hangi ülkeye gitmek istediğini, şayet gitmek istediğin okulla keni okulunun anlaşması yoksa erasmus kooordinatörüne istediğin okulu söylemen ve yazışmasını önermen gerekir. tüm bu meraklarını ilgili konulara yazmalısın ve forumu sürekli okumalısın çünkü tüm ihtiyacın olan bilgilere ulaşırsın, o konular genelde açılmış oluyor=)

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - fatma-i - 07-09-2010 10:30 PM

evet haklısın baktım ama güncel bi yorum bi yenileme yoktu baktığım konularda en güncel burasını bulduğum için yazdım.bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.dediğim gibi en ufak bi bilgim bile yok amaç sadece yurt dışında okumak mı?ücreti nedir?mesleğimizin geleceğine katkısı nedir?bunları okuldan öğrensem iyi olacak

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - LosTie - 07-09-2010 10:57 PM

(07-09-2010 10:30 PM)fatma-i Yazılan:  evet haklısın baktım ama güncel bi yorum bi yenileme yoktu baktığım konularda en güncel burasını bulduğum için yazdım.bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.dediğim gibi en ufak bi bilgim bile yok amaç sadece yurt dışında okumak mı?ücreti nedir?mesleğimizin geleceğine katkısı nedir?bunları okuldan öğrensem iyi olacak

Öncelikle yapacağın ilk şey Erasmus'a gitmeyi istemek Smile Bu isteğin sayesinde geri kalan herşey hallolur.Okulunun sitesine bakmanı tavsiye ederim mutlaka böyle bir alan ayırmışlardır.Senin okulun ve bölümün belirli ülke ve üniversitelerle anlaşma yapıyorlar.Sonra sen Erasmus için başvuru tarihleri başladığında başvurunu yapıyorsun ve sınava giriyorsun.Genel olarak sınava gireceğin insanların bilgileri de senden çok çok iyi olmayacağı için bu konuda fazla endişe etmene gerek yok bence.Daha sonra da zaten gideceğin yer belli oluyor.Ücret olarak sana yine anlaşma dahilinde hibe veriyorlar yani bursla gidiyorsun yurtdışına.Sana sağlayacak katkılarını ve aradaki farkı eminim ki gidip geldikten sonra anlayacaksın Wink

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - CanOzan - 16-09-2010 11:59 PM

yani kısaca süper ama süper ingilizce olmayanlar gidemez nede olsa sınavlar ingilizce.. bunumu demek istiyosunuz.. morelim bozulduSad

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - malonee - 17-09-2010 02:35 PM

sonuçta gideceğin ülkede insanlarla anlaşman gerek ve bunu da Türkçe ile yapabileceğini sanmıyorm Smile doğal olarak bir yabancı dil şart. portekizde portekizce , almanyada almanca , italyada italyanca gibi Wink ingilizceye gelirsek polonya belçika litvanya romanya vb gibi ülkelerde şart ayrıca inglzce sınavı yapılmakta erasmusa başvuranlar için .yani her halükarda ingilizcenin yeterli olması gerekir.

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - umitsahin93 - 25-09-2010 12:38 AM

tüm erasmus ülkelerine giderken örneğin italyaya gideceğim ingilizce sınavıyla belirnecek değilmi gidecek olanlar , yoksa italyanca falanmı .

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - baha - 25-09-2010 10:03 AM

Genelde ingilizce oluyor fakat. Ne hikmetse buraya gelen öğrenciler italyanca ispanyolca konusuyor ve dersler(italya için) italyanca olduğu için ingilizce bilmiyorlar.Şaşırdım vallla.öZellikle ispanyadan gelen ispanyollar ingilizce bilmiyor.Dedim sizin erasmus sınavınız ingilizce değilmiydi? Dedi yok... dersleri ne yapacağınız dedim bi fikirleri yok Smile ama ispanyolca italyancaya çok yakın.adamlar ispanyolca ingilizce konuşuyor(napoli de). Yani herşeye hazırlıklı olmak lazım. Erasmus ofisinde sadece ingilizce konuşan bendim şaşırdım valla...Meğer italyanca yada ispanyolca lazımmış.Buradaki ersmus öğrencileri kendi dillerini kullanıyorlar.

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - stoica1111 - 01-11-2010 12:55 PM

(25-09-2010 10:03 AM)baha Yazılan:  Genelde ingilizce oluyor fakat. Ne hikmetse buraya gelen öğrenciler italyanca ispanyolca konusuyor ve dersler(italya için) italyanca olduğu için ingilizce bilmiyorlar.Şaşırdım vallla.öZellikle ispanyadan gelen ispanyollar ingilizce bilmiyor.Dedim sizin erasmus sınavınız ingilizce değilmiydi? Dedi yok... dersleri ne yapacağınız dedim bi fikirleri yok Smile ama ispanyolca italyancaya çok yakın.adamlar ispanyolca ingilizce konuşuyor(napoli de). Yani herşeye hazırlıklı olmak lazım. Erasmus ofisinde sadece ingilizce konuşan bendim şaşırdım valla...Meğer italyanca yada ispanyolca lazımmış.Buradaki ersmus öğrencileri kendi dillerini kullanıyorlar.

arkadaşlar merak ettiğim bir konu var .. üniversitemizin erasmus sonuçları açıklanmış 2.30 2.50 yle erasmus yapmaya hak kazananlar olmuş..acaba dil sınavı ile mi farkı kapattılar.dil bu kadar etkiler mi :? 2.50 olan bir ortalamanın iyi bir ing ile şansı nedir? denenir mi?

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - nderssen - 01-11-2010 01:47 PM

seçme işlemi sizin okulda yabancı dile verilen ağırlığa bağlı.. mesela ingilizce için %50 ağırlık vermişlerse, 2.5 ortalamalı kişi de iyi bir sonuç almışsa gayet de mümkün..
ortalama 2.5, 2.4 ne olursa olsun her türlü denemeye değer bence.. sonuç olarak seçilemezsen bir kaybın olmayacak..

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - anIl - 01-11-2010 03:26 PM

(01-11-2010 12:55 PM)stoica1111 Yazılan:  
(25-09-2010 10:03 AM)baha Yazılan:  Genelde ingilizce oluyor fakat. Ne hikmetse buraya gelen öğrenciler italyanca ispanyolca konusuyor ve dersler(italya için) italyanca olduğu için ingilizce bilmiyorlar.Şaşırdım vallla.öZellikle ispanyadan gelen ispanyollar ingilizce bilmiyor.Dedim sizin erasmus sınavınız ingilizce değilmiydi? Dedi yok... dersleri ne yapacağınız dedim bi fikirleri yok Smile ama ispanyolca italyancaya çok yakın.adamlar ispanyolca ingilizce konuşuyor(napoli de). Yani herşeye hazırlıklı olmak lazım. Erasmus ofisinde sadece ingilizce konuşan bendim şaşırdım valla...Meğer italyanca yada ispanyolca lazımmış.Buradaki ersmus öğrencileri kendi dillerini kullanıyorlar.

arkadaşlar merak ettiğim bir konu var .. üniversitemizin erasmus sonuçları açıklanmış 2.30 2.50 yle erasmus yapmaya hak kazananlar olmuş..acaba dil sınavı ile mi farkı kapattılar.dil bu kadar etkiler mi :? 2.50 olan bir ortalamanın iyi bir ing ile şansı nedir? denenir mi?

slm bn 2.4 ortalama ve ing sınavından iyi bir puanla istediğim yere gitme şansını yakaladm. ancak bizim bölümden dolayı yüksek ortalamalara sahip kişiler pek yok. bence sınav ortalamadn daha önemli %50-50 olan bir sistem için.

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - lukpiyes - 06-06-2011 11:09 PM

mrhaba. bn deu da ıng ıktısat bolumunde 1.sınıf oğrencıısyıım daha doğrusu ogrencısıydım 2oldum artkBig Grin neyse ve seneye 2.donem almanyada erasmus yapmak ıstıyorum ancak basvuru hakkında bı bılgım yok arastrdım ancak karıısk bırazConfused bı sene oncedenmı basvurmam gerekıyodu seneye ıcın??

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - korn_turk - 07-06-2011 03:02 PM

okulun web sayfasında erasmus diye bölüm wardır...yoksada illaki baswuruları duyurur onları kaçırma derim.. karısık derken nasıl karısık ??

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - Ugur.. - 07-06-2011 09:20 PM

Başvurular yanliş hatrlamiyorsam mart ayinda oldu, nisanda sinav yapildi 27 mayıs ve 1 haziranda da asil listeler yayinlandi..Artik ancak bidahaki sene başvurunu gerçekleştirebilirsin..

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - lukpiyes - 08-06-2011 02:47 PM

evet yeni öğrendim bn deSad nısanda sınav olmuş bn hangı sene gıtceksen o sene basvuruluyodur dıye dusunmustumConfused nese 3. sınfta gıtmek daha iyi olcak sanırım. oyle oneriyo herkes.

cevaplar için sağolun bu arada..

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - korn_turk - 12-06-2011 06:21 PM

bencede 3 .sınf daha iyi .bende önümüzdeki yıl 3 olucam nasipseBig Grin

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - Yunus Emre - 19-06-2011 04:24 AM

gel de romanya dilini öğren Smile
Allah kolaylıklar versin erasmus yolcularına..

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - zep123 - 31-07-2011 02:46 AM

Ben de Erasmustan yararlanmak istiyorum ve şimdilik araştırma yapıyorum.Ben gittiğim üniversitede ingilizce eğitimden dolayı dersleri anlamakta zorluk çekeceğimden ve sınavlarda iyi bi başarı elde edemeyeceğimden korkuyorum.İngilizcem yetersiz olursa diye endişeleniyorum.Geçmesi en kolay olan okullar veya ülkeler hakkında bir bilginiz var mı? Paylaşırsanız memnun olurum.

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - mssno - 31-07-2011 08:25 AM

(31-07-2011 02:46 AM)zep123 Yazılan:  Ben de Erasmustan yararlanmak istiyorum ve şimdilik araştırma yapıyorum.Ben gittiğim üniversitede ingilizce eğitimden dolayı dersleri anlamakta zorluk çekeceğimden ve sınavlarda iyi bi başarı elde edemeyeceğimden korkuyorum.İngilizcem yetersiz olursa diye endişeleniyorum.Geçmesi en kolay olan okullar veya ülkeler hakkında bir bilginiz var mı? Paylaşırsanız memnun olurum.

Bildiğin gibi okulunda yapılacak erasmus dil sınavı için belli seviyede bir dil gerekli... Bu sınavı aşıp da hak kazandığında gideceğin ülkede ise çok dert değil... Ben kendi örneğimden ve etraftan yola çıkarsam Polonya'da oldukça yetersiz İngilizcelerine rağmen dersi kalan kimseye rastlamadımSmile Zaten erasmusun temel amacı da kora kor derslere çalışıp bunun sonucunda da iyi notlar almak değilSmile Yani ders konusunda dil çok da önemli değil, yine de seni yanıltmak istemem, bunlar benim tanık olduklarımla ilgili görüşler, farklı ülkelerdeki durumu bilmiyorumSmile Ama dilini geliştirmen şu açıdan önemli; orada tanışacağın insanlarla doğru, nitelikli ve yararlı ilişkiler kurabilmek adına... Ben kendi deneyimlerimi blogda yazıyorum. Hatta güzel bir erasmus için neler yapılması gerektiği üzerine, dil konusunda yararlanılabilecek site linklerini de içeren detaylı bir yazı varSmile Onu okuyarak -ve istersen erasmusla ilgili diğer yazıları da- daha geniş bir fikir sahibi olabilirsinSmile

http://laparagas.blogspot.com/2011/06/erasmuscuyla-hasbihal.html

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - erasmussen - 30-08-2011 01:21 PM

Erasmus herkesin yapması gereken ve insanın ufkunu genişleten bir değişim programı. Konuyla ilgili faydalı olabilecek ve daha önce yapan birisinin tespitlerini paylaştığı yazının linkini paylaşıyorum sizinle:

http://nediycem.blogspot.com/2011/08/erasmus-gibisi-olmad-hayatmda.html

iyi günler dilerim,

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - erasmussen - 09-09-2011 01:58 AM

Arkadaşlar,

Özellikle sınavlar ve eğitim sistemi ile ilgili bilgiler bulabileceğiniz bir yazıyı sizle paylaşmak istiyorum.

Ayrıca sürecin nasıl işlediği de ayrıntılı bir şekilde anlatılmış. Mülakatlar ve orda sorulan sorular da dahil olmak üzere.

Faydalı olacağından şüphem yok:

http://nediycem.blogspot.com/2011/09/adm-adm-erasmus.html

Görüşürüz Smile

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - erasmussen - 14-09-2011 03:48 PM

Arkadaşlar merhaba,

Erasmus hakkında en sık sorulan sorular ve cevaplarına buradan da gözatabilirsiniz:

Özellikle yanacı dil sınavıyla ilgili bilgiler de mevcut. Buradakilere de benziyor ama daha farklı şeyler de bulabileceğinzi şüphesiz!

http://nediycem.blogspot.com/2011/09/erasmus-hakknda-sk-sorulan-sorular.html

Burası kadar faydalı olacağından şüphem yok

İyi şanslar..

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - asimsek - 24-01-2012 08:53 PM

erasmusu gerçekten yaşamak istiyorsan tabi ki ingilizce gerekli

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - m.ali20 - 21-02-2012 07:13 AM

faydalı konu teşekkürler

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - cibirtaha - 01-06-2012 10:02 AM

teşekkürler

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - nev123 - 07-06-2012 02:32 PM

erasmusta dil problem değil, arkadaş edinmeye müsait bir yapın varsa azıcık ingilizce ve vücut diliyle herşeyi anlatabilirsin . zaten erasmus yapan adamlar arkadaşlığa açık yardımcı insanlar, çekingen bir karakter olmadığın takdirde dil seviyesinin hiç bir önemi yok. (kendimden biliyorum Tongue ) ama tavsiyem ,gidilen ülkenin dilini düşük seviyede de olsa mutlaka bilmek..

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - gazülü - 21-07-2012 11:48 AM

Eğer gideceğiniz okul ingilizce ders veriyosa ingilizceye aşina olmanız gerekli aksi taktirde size yardımcı olacak kimse olmaz erasmusa gideyim derken derslerden kalıp ortalamanızı düşürmeyin boşuboşuna. Fakat eğer gideceğiniz okulda ingilizce ders vermiyorlarsa o zaman ingilizce size fazla sorun cıkarmaz çünkü yanınızda arkadaşlarınız olacaktır bir sorun olursa beraber halledebilirsiniz.

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - ozgunatalay - 26-07-2012 04:38 PM

Tabii ki önemli, böyle soru olur mu? Yani en azından gideceğiniz yerde büyük ihtimal İngilizce ders verilecek, başka dilleri de çok iyi bilmediğimiz varsayılırsa İngilizce tabiiki önemli. Kendinizi kandırmayın.

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - nurxx - 07-12-2012 07:00 PM

arkadaşlar bende gelecek sene erasmusla gitmeyi düşünüyorum. Polonya, Belçika,Romanya dan ikisini seçicem ama bu ülkeler hakkında pek bişey bilmiyorum. mesela verilen hibeler yetiyomu ingilizce haricinde başka dile ihtiyaç varmı. cevaplayabilir misiniz lütfenSmile)

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - SeSSiZLiK - 07-12-2012 08:18 PM

nereyi secersin bilmiyorum ama hibenin yetmeyeceği büyük olasılık Smile

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - teos06 - 09-01-2013 04:40 PM

İspanyolca çeviri , ispanyolca kursları hakkında tüm detaylı bilgiyi bulabileceğiniz web sayfası, ispanyolca kursuna gitmeye son. http://ispanyolcaceviri.gen.tr/

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - teos06 - 15-01-2013 03:43 PM

İspanyolca tercüme yapabilecek bir eğitim ile İspanyolca öğrenmek isteyenlere yönelik İspanyolca dersleri eğitimi. http://ispanyolca.tv.tr/

RE: Erasmus Programında İngilizce Önemlimi? - gdagdas - 17-05-2013 08:20 PM

Arkadaslar ben erasmus sınavında ispanyayi kazandım ancak sınava ingilizce ile girmiştim ve okulun dersleri ispanyolca. İspanyadaki okul sorun çıkaracakmış gibi degil ama buradaki okulumun sorun çıkarmasından korkuyorum. Gidebilmek icin orada illa ki sınavına girdiğimiz dilde mı ders almamız gerekiyor?