Erasmus Forum
at 11 belgesi - Yazdırılabilir Sürüm

+- Erasmus Forum (http://www.erasmusum.com)
+-- Forum: Ülkeler (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Almanya (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Konu: at 11 belgesi (/showthread.php?tid=1957)

at 11 belgesi - samuralast - 05-08-2010 07:54 PM

arkadaşlar ben 2010 2011 yılnında iki dönem almanyada erasmus öğrencisi olacağım vizemi falan hallettim ama orada sigorta yaptırmam şartmış(aylık yaklasık 65€ gibi bi fiyatı varmıs ama sgk dan at/11 belgesini kabul ediyormus almanya herkes bişey söylüyor ama bu belgeyi alan arkadaşlar varmı ?? alan nasıl almıs hangi belgeleri istemişler tesekkürler.

RE: at 11 belgesi - sechil - 06-08-2010 07:52 AM

Ben SGK'ya gittim.AT11 belgesi için aşağıda istenilen belgeler ve kimden sigortalı görünüyorsa öğrenci (baba, anne) onunla birlikte SGK'ya gitmesi yeterli.Gidilen gün içinde alınabiliyormuş. İstenilen belgeler;

Günlük vizite kağıdı (gidicek öğrenci için)
Hem öğrencinin hem kimden sağlık güvencesi varsa onun nüfus cüzdan fotokopileri
Üniversite kabul belgesi (Almanyadan aslı yada aslı gibidir diye onaylı olan fotokopisi)
Öğrenci kimden sağlık güvencesine sahipse, onun hizmet döküm belgesi

RE: at 11 belgesi - samuralast - 06-08-2010 11:09 AM

ilgilendiğiniz için teşekkürler

RE: at 11 belgesi - masis - 07-08-2010 10:16 AM

ağustos ayında alınabiliyor mu bu belge, yoksa eylülden itibaren mi? bir de "günlük vizite kağıdı" ne oluyor?

RE: at 11 belgesi - lancelator - 08-08-2010 01:22 AM

(06-08-2010 07:52 AM)sechil Yazılan:  Ben SGK'ya gittim.AT11 belgesi için aşağıda istenilen belgeler ve kimden sigortalı görünüyorsa öğrenci (baba, anne) onunla birlikte SGK'ya gitmesi yeterli.Gidilen gün içinde alınabiliyormuş. İstenilen belgeler;

Günlük vizite kağıdı (gidicek öğrenci için)
Hem öğrencinin hem kimden sağlık güvencesi varsa onun nüfus cüzdan fotokopileri
Üniversite kabul belgesi (Almanyadan aslı yada aslı gibidir diye onaylı olan fotokopisi)
Öğrenci kimden sağlık güvencesine sahipse, onun hizmet döküm belgesi

ya peki bu üniversite kabul belgesi dediğin şey işte şu bölümde şu tarihlerde okuyacaksın ve bilgi veren bize karşı kurumdan gelen kağıt değil mi?
bir de vizite kağıdı ne oluyor ?
bu arada paylaşımın için çok teşekkürler Smile

RE: at 11 belgesi - bugrags - 08-08-2010 07:04 PM

Arkadasım ben bu belgeyi aldım sadece seyahat tarihinden 1 ay once verebiliyorlar oncesinde vermiyorlar istedikleri seye gelincede benden sadece kimlik fotokopisi babamın tcsi ve kendi okulumdan aldıgım erasmus ogrencisi olduguma dair yazi bu belgelerle 10 dk icinde aldım

RE: at 11 belgesi - sechil - 09-08-2010 09:13 AM

kabul belgesi diğer kurumdan belge oluyo acceptance yani. vizite kağıdı da baban çalıştıgı yere söylesin verirler.önceden 6 aylık bi belge veriyolardı işyerinden ailene sen hastaneye giderken onu götürmen gerekiyodu muayene olabilmek için ona deniyo vizite kağıdı.tek sayfa birşey zaten. bu arada ben hem sgk ya kendim gittim hem mail atımıştım cevap yolladılar.bu dediğim belgeleri istiyorlar.izmirde böyle en azından baska yerde nasıl bilemem.

RE: at 11 belgesi - anail - 09-08-2010 12:46 PM

az önce sgk'dan geldim at11 belgesi ile ilgili neler yapmam gerektiğini sordum. istanbulda ebeveyni emekli olanlar için bana verilen bilgiler ve istenen belgeler şunlar:

- en erken gidiş tarihinizden 1 ay önce bu belgeyi alabiliyorsunuz.
- sağlık karnenizin aktif olması gerekiyor. ben bu aktivasyon işlemini aynı binanada 45 dakika içinde hallettim ama bunu kendi başınıza aktifleştirmek için babanızın nüfus bilgilerine ve sigorta sicil numarasına ihtiyacınız var. verilen belgeyi onun adına doluruyorsunuz alt kısmında "at bir imza" dedi memur. yani babanızın yerine imza atıyorsunuz Smile
- karşı okuldan aldığınız kabul belgesi
- iki okul arasında öğrenim anlaşması (learning agreement)
- burs aldığınıza dair belge
- buradaki okuldan öğrenci belgesi
- nüfus cüzdanı fotokopisi

hepsi bu kadar...

"bu belgeleri halledip gitmeden 1 ay önce gelirsen 10 dakikalık bir işlem sonrası sana bu belgeyi veririm" dedi memur arkadaş. ebeveyni çalışanlar için ek belgelerde isteniyor olabilir onlar hakkında bilgim yok...

RE: at 11 belgesi - lancelator - 09-08-2010 07:34 PM

(09-08-2010 12:46 PM)anail Yazılan:  az önce sgk'dan geldim at11 belgesi ile ilgili neler yapmam gerektiğini sordum. istanbulda ebeveyni emekli olanlar için bana verilen bilgiler ve istenen belgeler şunlar:

- en erken gidiş tarihinizden 1 ay önce bu belgeyi alabiliyorsunuz.
- sağlık karnenizin aktif olması gerekiyor. ben bu aktivasyon işlemini aynı binanada 45 dakika içinde hallettim ama bunu kendi başınıza aktifleştirmek için babanızın nüfus bilgilerine ve sigorta sicil numarasına ihtiyacınız var. verilen belgeyi onun adına doluruyorsunuz alt kısmında "at bir imza" dedi memur. yani babanızın yerine imza atıyorsunuz Smile
- karşı okuldan aldığınız kabul belgesi
- iki okul arasında öğrenim anlaşması (learning agreement)
- burs aldığınıza dair belge
- buradaki okuldan öğrenci belgesi
- nüfus cüzdanı fotokopisi

hepsi bu kadar...

"bu belgeleri halledip gitmeden 1 ay önce gelirsen 10 dakikalık bir işlem sonrası sana bu belgeyi veririm" dedi memur arkadaş. ebeveyni çalışanlar için ek belgelerde isteniyor olabilir onlar hakkında bilgim yok...

açıklama için teşekkürler learning agrement dediğin şey benim bölümüm ile karşı okuldaki bölümün imzaladığı anlaşması mı ?
onu alabilmek biraz zor olmaz mı ya Confused

RE: at 11 belgesi - anail - 10-08-2010 10:58 AM

hayır değil, orada alacağın dersleri seçtiğin liste. zaten ders seçimi yapmadan yani learning agreement 'i hazırlamadan hem karşı okula kayıt yaptıramazsın hem de hibe alamazsın. eramus koordinatörüne sor o ne olduğunu açıklar.

RE: at 11 belgesi - TOYGAR - 12-08-2010 01:34 PM

Merhaba,
Benim gidecegim okul kayıt yaptırmadan önce zaten ülkemde sigorta yaptırdığıma dair bir belge istiyor, yanlış anlamadıysam sizinkiyle aynı durum. Maalesef yaş (25+) itibariyle sgk vb. benim herhangi bir güvencem bulunmuyor, işten de ayrıldığım için şu anda sigortasızım. Bu durumda at 11 belgesi alabilmem mümkün müdür? Yoksa mecburen bahsettiginiz aylık sigortayı yaptıracagım, peki bunu Türkiye'de yapan bir kuruluş var mıdır yoksa oraya gidince mi yapmalıyım? Eğer orada yaptıracaksam bu durumda almanyadaki okulun istediği şekilde olmayacak, ne yapmam gerektiği konusunda bilgisi olan arkadaşlar varsa sevinirim. Vize için istedikleri sağlık-seyahat sigortasını 6 aylık yaptırsam bunu kabul ederler mi? Teşekkürler, saygılar, sevgiler

RE: at 11 belgesi - anail - 12-08-2010 02:44 PM

(12-08-2010 01:34 PM)TOYGAR Yazılan:  Merhaba,
Benim gidecegim okul kayıt yaptırmadan önce zaten ülkemde sigorta yaptırdığıma dair bir belge istiyor, yanlış anlamadıysam sizinkiyle aynı durum. Maalesef yaş (25+) itibariyle sgk vb. benim herhangi bir güvencem bulunmuyor, işten de ayrıldığım için şu anda sigortasızım. Bu durumda at 11 belgesi alabilmem mümkün müdür? Yoksa mecburen bahsettiginiz aylık sigortayı yaptıracagım, peki bunu Türkiye'de yapan bir kuruluş var mıdır yoksa oraya gidince mi yapmalıyım? Eğer orada yaptıracaksam bu durumda almanyadaki okulun istediği şekilde olmayacak, ne yapmam gerektiği konusunda bilgisi olan arkadaşlar varsa sevinirim. Vize için istedikleri sağlık-seyahat sigortasını 6 aylık yaptırsam bunu kabul ederler mi? Teşekkürler, saygılar, sevgiler

25 yaş ve üstü üniversite öğrencileri aileden gelen herhangi bir sosyal sağlık güvencesine sahip değilse eğer sgk tarafından genle sağlık sigortalı olarak kabul ediliyor ve sağlık karnelerini aktifleştirebiliyorlar. bu kanun çıktığında bizim okulun her yerine ilan asmışlardı. bence sen şu anda at11 belgesi alabilecek durumdasın. ama bunun en doğru cevabını sgk'dan öğrenebilirsin. git sor en fazla 2 saatini alır ve en doğru cevabı oradan almış olursun. eğer at11 belgesi almaya hakkın varsa learning agreement'i yaptıktan sonra bu belgeyi 10 dakika içinde çıkarabilirsin ve sornsuz bir şekilde okuluna kayıt yaptırabilirsin.

ayrıca bir dip not, yanlış hatırlamıyorsam bir çalışan işten ayrıldıktan sonra 3 ya da 6 ay boyunca sağlık sigortası işsizlik hükmünde devam ediyor.

RE: at 11 belgesi - masis - 12-08-2010 05:29 PM

oturma iznini verirlerken bu at11 kesin olarak iş görüyor değil mi? yani 60euro'luk alman sigortasına gerek kalmayacak bu belge olursa?

RE: at 11 belgesi - tiju - 12-08-2010 09:32 PM

sigortamız kimin üstüneyse( anne baba vs.) onunla mı gitmek zorndayız? bir de istanbuldaki bütün sgk'larda oluyor mu tek bir merkez mi var?

RE: at 11 belgesi - anail - 13-08-2010 01:16 PM

(12-08-2010 09:32 PM)tiju Yazılan:  sigortamız kimin üstüneyse( anne baba vs.) onunla mı gitmek zorndayız? bir de istanbuldaki bütün sgk'larda oluyor mu tek bir merkez mi var?

hayır tek başına halledebilirsin, kimse ile birlikte gitmene gerek yok. ama sağlık sigortası kimin üzerineyse mutlaka onun kimlik bilgileri sgk sicil numarası yanında olsun. ben önce unkapanına gittim oradan beni fındıklıdaki sgk'ya yolladılar. fındıklı tramvay durağında indikten sonra ışıklardan karşıya geçiyorsun, kazancı yokuşunun girişinde sol tarafta. ikinci katta yurt dışı işlemler bürosuna gidersen orası yol gösteriyorlar.

RE: at 11 belgesi - tiju - 13-08-2010 09:56 PM

anail çok teşekkürler. bir arkadaşım kabul belgesinin yeminli tercümanda çevirisi gerek demişti; kimse bahsetmemiş ama ??

RE: at 11 belgesi - anail - 13-08-2010 11:52 PM

(13-08-2010 09:56 PM)tiju Yazılan:  anail çok teşekkürler. bir arkadaşım kabul belgesinin yeminli tercümanda çevirisi gerek demişti; kimse bahsetmemiş ama ??

bu konunun 8. mesajında at11 belgesi için benden istenen evrakların listesini yazdım. oradan okuyabilirsin. evet at11 için kabulbelgesine ihtiyacın var ama yeminli tercüme vs olması gerekmiyor. sana okuldan geldiği gibi götürmen yeterli.

RE: at 11 belgesi - lancelator - 15-08-2010 04:38 PM

ta peki bu at 11 belgesini emekli sandığı, bağ-kur, ssk hepsi mi faydalanabiliyor yoksa sadece ssk mı? öyle birşey duydum da Confused

RE: at 11 belgesi - empyrium - 15-08-2010 05:19 PM

Almanya'da kazandığım üniversitenin oryantasyon programında "Krankenversicherung" 'dan bahsediliyor. Acaba at 11 belgesi aldığımızda yine bu sigortayı yaptırmak zorunda mıyız?

RE: at 11 belgesi - masis - 18-08-2010 08:24 PM

oturma iznini alırken direkt bu at11'i mi gösteriyoruz, yoksa öncesinde başka bir işlem gerekiyor mu?

RE: at 11 belgesi - sechil - 19-08-2010 01:43 PM

kabul belgesinin aslını bazı şehirlerdeki sgk kurumları istiyor.Geri dönmek istemiyorsanız bi telefon açıp sorun bence.ben cevirttirdim türkçe olarak.özel olarak istemişlerdi.

RE: at 11 belgesi - era - 19-08-2010 01:50 PM

(15-08-2010 04:38 PM)lancelator Yazılan:  ta peki bu at 11 belgesini emekli sandığı, bağ-kur, ssk hepsi mi faydalanabiliyor yoksa sadece ssk mı? öyle birşey duydum da Confused

ben bugün sgk dan sordum bu belgeyi, adama sordum sadece ssk'lılar mı alabiliyor... adam hayır hepsi alabiliyor dedi beni başka bi yerdeki sgkya gönderdi.oraya gidip sorucam tekrar.

RE: at 11 belgesi - lancelator - 20-08-2010 12:37 AM

era çok teşekkürler Smile

RE: at 11 belgesi - era - 20-08-2010 01:50 AM

rica ederimSmile inşallah adam doğru biliyodur da hepsine veriliyodur bu belge.

RE: at 11 belgesi - bugrags - 20-08-2010 10:44 AM

benimde dun arkadasım gitti sgkya bu belge icin emekli sandıgı oldugu icin vermediler sonucu burdada duyurursanız diger arkadaslarda yararlanırlar dediginz gibiyse arkadaslar

RE: at 11 belgesi - era - 20-08-2010 04:00 PM

bugün gittim sgk'ya sordum belgeyi sadece ssklılara veriyomuşlar,bağkur emekli sandığına yok.hepsi birleştik niya sadece ssk ya veriyolar diye sordum, evet öyle ama sözleşme yenilenmedi daha dedi.bide bu belgeden sadece acil durumlarda faydalanılabiliyomuş öyle dedi.

RE: at 11 belgesi - tiju - 22-08-2010 08:41 PM

Arkadaşlar ben gideceğim okulda 1.5 ay almanca kursuna devam edeceğim. Yani erken bir tarihte gitmiş oluyorum. At 11 belgesini de 1 aydan daha önce almam gerekiyor. Böyle durumlarda SGK vizenizi görmek istiyor. Başvuruya vizenizle birlikte gidin..Bu durumda olan arkadaşların haberi olsun..

RE: at 11 belgesi - hawaxxy - 23-08-2010 11:12 AM

[quote='bugrags' pid='20522' dateline='1282293874']
benimde dun arkadasım gitti sgkya bu belge icin emekli sandıgı oldugu icin vermediler sonucu burdada duyurursanız diger arkadaslarda yararlanırlar dediginz gibiyse arkadaslar
[/quote
almanyaya giden bir arktan duydugum kadarıylaa orda aok tan sigorta yaptırmaya gerek yokmuş. ben seyehat sigortamı kullanıcam diyomuşsun. bnm de emekli sandıgı ve orda her ay 66 euro ödemek istemiorum. şansımı denicem inş olur.. kayıtta sigortasız olmuo diolar ama inş o şeklde olur!

RE: at 11 belgesi - ftmgrp - 23-08-2010 10:45 PM

Peki eğer bu belgeyi almış olan bir arkadaş varsa ona sesleniyorum Smile bu istenen belgelerin birçoğunun orjinali bize yurtdışı okul kaydında gerekli kabul belgesi,öğrenim antlaşması vs. bunların fotokopileri yetiyor mu peki bu işlem için ?

RE: at 11 belgesi - vuvuzela - 24-08-2010 12:42 PM

ftmgrp,tanışıyoruz galiba nursn ben
evet bu belgelerinin hepsinin fotokopilerini teslim edeceksnSmile

RE: at 11 belgesi - ftmgrp - 31-08-2010 03:58 PM

Arkadaşlar en erken gdiş tarihinden 1 ay öncesinden bu belgenin alınabildiğini biliyoruz ,peki en geç ne zamana kadar belge alınmış olmalı bir fikri olan var mı aranızda ?

RE: at 11 belgesi - anail - 31-08-2010 06:49 PM

karşı okula okula kayıt yaptırırken bu belgeler elinde olmalı. 1 aylık seyahat sağlık sigortan bitmeden önce bu belgeyi alıp aktifleştirmen gerekiyor.

RE: at 11 belgesi - sema89 - 03-09-2010 09:23 PM

peki learning agreement ı bize tekrar veriyorlar mı? hibenin yatması için okula vermemiz gerekiyor çünkü.
aynı şekilde acceptance da yine.

RE: at 11 belgesi - anail - 06-09-2010 04:51 PM

birinci sayfadaki mesaj #8'de yazıyor. oradan okuyabilirsin.

RE: at 11 belgesi - sema89 - 07-09-2010 10:42 PM

bugün aldım Smile ankaradan alacak arkadaşlar yalnızca Ulucanlar SGKdan alabiliyorsunuz, tabi giderken yolda ölmezseniz Big Grin yalnız ben gitmeden okuldan learning agreementı alabilmek için baya ugraştım,zorla orjinalini aldım hatta. ama learning agreementa gerek yoktu dediler Smile acceptance,öğrenci belgesi,hibe mektubu bi de nüfus cüzdanının fotokopisini aldılar ,belgelerin orjinallerini görmek isterler diye onları da götürmüştüm ama fotokopileri yeterli dediler. bi de babamın sicil nosunu ve nüfus bilgilerini aldılar o kadar, 10dk bile sürmüyo hazırlanması. tabi hazırlayan bayan doğum yılıma 1959, dönüş tarihime de 03.31.2010 yazmış,son anda mührü basan adam farketti Big Grin
ha bir de şu emekli sandıgı meselesini özellikle sordum, sadece ssknın almanya ile anlaşması var dedi adam,ne bagkur ne emekli sandıgı ne de ssk çalışanına verebiliyoruz sadece ssk emeklisine veriyoruz dedi.

RE: at 11 belgesi - nurayak - 08-09-2010 08:54 AM

mrb arkadaşlar ben bu 11at belgesini anlamadım şimdi bu belge 6aydan daha fazla kalacak olan kişilerin mi alması lazım çünkü biz zaten 6aylık seyahat sigortası yaptırmadık mı?ozman bu seyaht sigortasının anlamı nedir bir amcı olmuyor?birde at11 belgesini almazsak her ay almanyada ayrıca sigorta parası mı yatırmam lazım????lütfen beni aydınlatınn zaten gec kaldım vizeye cok panik oldumSad((

RE: at 11 belgesi - sema89 - 08-09-2010 11:19 AM

(08-09-2010 08:54 AM)nurayak Yazılan:  mrb arkadaşlar ben bu 11at belgesini anlamadım şimdi bu belge 6aydan daha fazla kalacak olan kişilerin mi alması lazım çünkü biz zaten 6aylık seyahat sigortası yaptırmadık mı?ozman bu seyaht sigortasının anlamı nedir bir amcı olmuyor?birde at11 belgesini almazsak her ay almanyada ayrıca sigorta parası mı yatırmam lazım????lütfen beni aydınlatınn zaten gec kaldım vizeye cok panik oldumSad((

nurayak, hayır 6 aydan uzun süre kalanlar için değil, bizim yaptırdığımız seyahat sigortası senin orda hastalandığında falan kullanabileceğin bir sigorta değil.poliçendeki şartları okursan görürsün zaten. burda yaptırdığımız sigorta orda okul sigorta yaptırana kadar geçerli, bazen burda yaptırdığımızı da kabul ettikleri oluyormuş ama çok nadir bir durum bu. eğer at11 belgesini alabiliyorsan bir an önce başvur,belgelerin hazırsa tek seferde alabiliyorsun.ama bunu alamazsan evet maalesef orda okulunun yaptırdığı sigortaya aylık 60-70 euro civarı bir miktar ödüyorsun. bu arada ben de bugun alıcam vize randevumu, benim de kabuslarıma falan giriyo Smile inşallah boşuna panik yapıyoruzdur Shy

RE: at 11 belgesi - sechil - 08-09-2010 11:40 AM

Arkadaşlar yanlış anlaşılma olmasın. SSK'lı olan herkes bu belgeyi alabiliyor. Ebeveyninin SSK emeklisi yada SSK çalışanı olması yeterli. Sadece SSK emeklisine verilmiyor yani. Benim babam SSK çalışanı ben aldım.Arkadasımın SSK emeklisi babası oda aldı.

RE: at 11 belgesi - nurayak - 08-09-2010 03:22 PM

nurayak, hayır 6 aydan uzun süre kalanlar için değil, bizim yaptırdığımız seyahat sigortası senin orda hastalandığında falan kullanabileceğin bir sigorta değil.poliçendeki şartları okursan görürsün zaten. burda yaptırdığımız sigorta orda okul sigorta yaptırana kadar geçerli, bazen burda yaptırdığımızı da kabul ettikleri oluyormuş ama çok nadir bir durum bu. eğer at11 belgesini alabiliyorsan bir an önce başvur,belgelerin hazırsa tek seferde alabiliyorsun.ama bunu alamazsan evet maalesef orda okulunun yaptırdığı sigortaya aylık 60-70 euro civarı bir miktar ödüyorsun. bu arada ben de bugun alıcam vize randevumu, benim de kabuslarıma falan giriyo Smile inşallah boşuna panik yapıyoruzdur Shy
[/quote]

MRB sema tşk ederim verdiğin bilgi için evet bende hemen bugun sskya gittim ve bu belgeyi alamk için ugraştım ama sonuç başarısız çünkü at 11 belgesi sadece ssk emeklisine yada ssk çalışanına veriliyromuş benim babam emeklisandıgı emeklisi oldugu için bu belgeyi alamıyorumSad ya zaten orada birsürü masraf olacak bide buna nasıl vercegiz 60-70euro?bu olmadan biz normal doktora v.s gidemiyecegiz demi?yada bu olmadan oturma süresi verilmezmiş doğru mu??Sad
evet arkadaşlar bu belgeyi sadece SSK ÇALIŞANI VE SSK EMEKLİSİ Olanlara veriyorlar yani olmayanlar boşa gitmesinler.

RE: at 11 belgesi - lancelator - 08-09-2010 03:33 PM

(08-09-2010 03:22 PM)nurayak Yazılan:  nurayak, hayır 6 aydan uzun süre kalanlar için değil, bizim yaptırdığımız seyahat sigortası senin orda hastalandığında falan kullanabileceğin bir sigorta değil.poliçendeki şartları okursan görürsün zaten. burda yaptırdığımız sigorta orda okul sigorta yaptırana kadar geçerli, bazen burda yaptırdığımızı da kabul ettikleri oluyormuş ama çok nadir bir durum bu. eğer at11 belgesini alabiliyorsan bir an önce başvur,belgelerin hazırsa tek seferde alabiliyorsun.ama bunu alamazsan evet maalesef orda okulunun yaptırdığı sigortaya aylık 60-70 euro civarı bir miktar ödüyorsun. bu arada ben de bugun alıcam vize randevumu, benim de kabuslarıma falan giriyo Smile inşallah boşuna panik yapıyoruzdur Shy

MRB sema tşk ederim verdiğin bilgi için evet bende hemen bugun sskya gittim ve bu belgeyi alamk için ugraştım ama sonuç başarısız çünkü at 11 belgesi sadece ssk emeklisine yada ssk çalışanına veriliyromuş benim babam emeklisandıgı emeklisi oldugu için bu belgeyi alamıyorumSad ya zaten orada birsürü masraf olacak bide buna nasıl vercegiz 60-70euro?bu olmadan biz normal doktora v.s gidemiyecegiz demi?yada bu olmadan oturma süresi verilmezmiş doğru mu??Sad
evet arkadaşlar bu belgeyi sadece SSK ÇALIŞANI VE SSK EMEKLİSİ Olanlara veriyorlar yani olmayanlar boşa gitmesinler.
[/quote]

sigortan olmadan okula kayıt yapamazsın herşeyden önce Confused

RE: at 11 belgesi - sema89 - 19-09-2010 03:18 PM

Ulucanlar sgkdaki adam ssk çalışanına 3 aydan kısa süreli çıkışlarda veriyoruz demişti ama arkadaşlarınız alabildiğine göre bilmeden söylemiş demek ki Smile

RE: at 11 belgesi - seliniu - 28-09-2010 09:02 PM

arkadaslar 2 aydır çalşıyorum. su an için 27 gunluk primim yatırılmş olsa da bu ay sonu da yatırılınca 57 gun olacak. at 11 için yeterli midir sizce?

RE: at 11 belgesi - mahsum - 29-09-2010 10:22 PM

Arkadaşlar danimarka için at 11 belgesi alınabiliyor mu?

RE: at 11 belgesi - hicretk - 30-09-2010 09:51 AM

ssklı arkadaşlar mutlaka garanti olsun; yanınızda alıp gelin o belgeyi. bir şekilde sigortalanıyorsunuz burda ama ekstra para ödeme durumu olası. ve burdan da alamıyorsunuz at11'i (almanyadan yani), bizzat başvurmak gerekiyor demişlerdi aradığımızda.

RE: at 11 belgesi - sema89 - 11-10-2010 03:51 PM

arkadaslar bu belgenin kiymetini burda iyice anladim, ilk once seyahat sigortasini verdik kabul etmediler, sonra at11i verdim arkadaslarin yoktu benim sigortami yaptilar,onlarinkini yapmadilar. baya israr ettik ama kabul etmediler onlarinkini ve simdi aylik 63 euroya sigorta yaptirmak zorunda kaldilar,aman ihmal etmeyin.

RE: at 11 belgesi - bugrags - 13-10-2010 05:56 PM

evet aradaslar semanında dedigi gibi alabilen arkadaslar sakın ihmal etmesnler bu belge sizi burda aylık 64 eurodan kurtarıor 64 euro demek 80 tane pide demek yada 40 pide 5 kilo beyaz peynr yada 40 pide 2.5 kilo peynr 2.5 kilo zeytn yarmsar kilo fedakarlıkla yumurtada aliınabilr baya ama pideden fedakarlk yapmam soyleym Big Grin

RE: at 11 belgesi - gozdeee - 14-02-2011 01:47 PM

slm arkadaşlar at 11 belgesini bana 3 aylık verdiler (max süresi o kadarmış!) ama ben 7 ay kalacağım böyle bir durumda olan varmı ne yapabilirim ordamı uzatacağım acaba?

RE: at 11 belgesi - bugrags - 14-02-2011 04:01 PM

(14-02-2011 01:47 PM)gozdeee Yazılan:  slm arkadaşlar at 11 belgesini bana 3 aylık verdiler (max süresi o kadarmış!) ama ben 7 ay kalacağım böyle bir durumda olan varmı ne yapabilirim ordamı uzatacağım acaba?

ordayken okulun ogrencisi oldguna dair bi belge alip ailenden brilerne yollicaksn ailenden birileride sgkya gidip uzatacak sonra sana tekrar yollicakSmile buarada alacagn belgede hangi tarihler arasında okulun ogrencisi olacagnda yazssn buna dikkat et buarada max suresinin o kadar olduguda yalan ben 6 aylık almıstım cunku ama baya bi zora kosuyorlar banada basta 3 aylık veriolardı kalan zaman icn ogrenci belgesi yollamamı istedi ordan ama araya tanıdk soknca gerek kalmadi Big Grin

RE: at 11 belgesi - gozdeee - 16-02-2011 12:35 PM

(14-02-2011 04:01 PM)bugrags Yazılan:  
(14-02-2011 01:47 PM)gozdeee Yazılan:  slm arkadaşlar at 11 belgesini bana 3 aylık verdiler (max süresi o kadarmış!) ama ben 7 ay kalacağım böyle bir durumda olan varmı ne yapabilirim ordamı uzatacağım acaba?

ordayken okulun ogrencisi oldguna dair bi belge alip ailenden brilerne yollicaksn ailenden birileride sgkya gidip uzatacak sonra sana tekrar yollicakSmile buarada alacagn belgede hangi tarihler arasında okulun ogrencisi olacagnda yazssn buna dikkat et buarada max suresinin o kadar olduguda yalan ben 6 aylık almıstım cunku ama baya bi zora kosuyorlar banada basta 3 aylık veriolardı kalan zaman icn ogrenci belgesi yollamamı istedi ordan ama araya tanıdk soknca gerek kalmadi Big Grin
Çok teşekkür ederim.Hayret bişey ya adam birde o kadar kendinden emin konuştuki demekki araya birini sokmak lazımmış Smile eee burası Türkiye..

RE: at 11 belgesi - dılgeş - 16-02-2011 03:05 PM

nereden almaya calısıyorsunuz bilmıyorum ama fındıklı sgk da 2 katta 202 numaralı odadakı bayan (sağolsun) baya ilgileniyor ve yapabiliceği en iyisini yapıyor. mesela benım okulun ınternet sıtesınden ındırdıgım akademeık takvımle bıze mail olarak gelen farklıydı ama ben kabul mektubuna gore verebılırmısın dedem ve o da hemen evet dedı ve 6 aylık olan kabul mektubuna gore at 11 bekgemeı hazırlayıp 5 dk ıcınde bana verdi. Üstelık bu işlemler normalde babanın baglı oldugu ılın sgk sında yapılması gerektıgı halde

RE: at 11 belgesi - karate kamil - 19-02-2011 12:46 AM

Arkadaşlar bende bu belgeyi alıcaktım ancak şu yazılanlardan anladığım babam emekli sandığına üye olduğundan bu be belgeyi alamam gibi görünüyor ve bende babamın sigortasına bağlıyım benim bildiğim. Annem ssk emeklisiymiş onla gidip bu işleri halletmeye çalışsam olur mu dersiniz? o değil sgk.gov.tr nin sitesinde bu konuyla ilgili hiç bişey bulamadım. Anlatan herkes 10 dakikada hallettim gibi şeyler diyo,gerekli belgeler tam olduktan sonra bu kadar kolay verilen bir belge için ssk emeklisi annemle gitsem verirlermi acaba belgeyi, pazartesi şansımı denicemde bi bilgi veren olursa sevinirim..

RE: at 11 belgesi - gozdeee - 19-02-2011 11:57 AM

(19-02-2011 12:46 AM)karate kamil Yazılan:  Arkadaşlar bende bu belgeyi alıcaktım ancak şu yazılanlardan anladığım babam emekli sandığına üye olduğundan bu be belgeyi alamam gibi görünüyor ve bende babamın sigortasına bağlıyım benim bildiğim. Annem ssk emeklisiymiş onla gidip bu işleri halletmeye çalışsam olur mu dersiniz? o değil sgk.gov.tr nin sitesinde bu konuyla ilgili hiç bişey bulamadım. Anlatan herkes 10 dakikada hallettim gibi şeyler diyo,gerekli belgeler tam olduktan sonra bu kadar kolay verilen bir belge için ssk emeklisi annemle gitsem verirlermi acaba belgeyi, pazartesi şansımı denicemde bi bilgi veren olursa sevinirim..

bende aldım at-11 belgesini senin durumunda şöyle bişey olabilir eğer babanın üzerinden muayene oluosan vermeyebilirler istersen işini garantiye al önce sgkdan annenin üzerine geç sonrada öğrenci belgen ve kabul mektubunla belgeni almaya git problem olmaz bence ama sen bilirsin

RE: at 11 belgesi - karate kamil - 23-02-2011 11:29 AM

@gözdee saol cevabın için
o anneme geçme işi biraz zormuş sanırım,

peki oradaki sigorta yerine geçen burada alabileceğimiz başka bi sigorta var mı? bi arkadaşım 6 ay 360 dolara bi sigorta yaptırmayı düşünüyodu da oda aynı para gerçi nerdeyse kurlar farklı ve riskli

RE: at 11 belgesi - waqwaq - 23-02-2011 07:04 PM

(19-02-2011 12:46 AM)karate kamil Yazılan:  Arkadaşlar bende bu belgeyi alıcaktım ancak şu yazılanlardan anladığım babam emekli sandığına üye olduğundan bu be belgeyi alamam gibi görünüyor ve bende babamın sigortasına bağlıyım benim bildiğim. Annem ssk emeklisiymiş onla gidip bu işleri halletmeye çalışsam olur mu dersiniz? o değil sgk.gov.tr nin sitesinde bu konuyla ilgili hiç bişey bulamadım. Anlatan herkes 10 dakikada hallettim gibi şeyler diyo,gerekli belgeler tam olduktan sonra bu kadar kolay verilen bir belge için ssk emeklisi annemle gitsem verirlermi acaba belgeyi, pazartesi şansımı denicemde bi bilgi veren olursa sevinirim..

annene geçmen zor değil, ben de annemin emekli sandığına bağlıydım, babamın ssksına geçtim 1 günde 2 saat sürmedi bile pendik sgk'dan sonra da annemin kurumundan emekli sandığını kapattırdım.

RE: at 11 belgesi - masis - 20-03-2011 09:18 PM

arkadaşlar bu at11 belgesini 2. dönem için uzatmak için, 2. döneme ait öğrenci belgesini mi göstermek gerekiyor?
uzatan varsa bilgilendirebilir mi?

RE: at 11 belgesi - bugrags - 21-03-2011 12:05 AM

aynen dedigin gibi hangi tarihler arasında orda ogrenci oldugunu gosteren bi belge yollamak isini gorecektir

RE: at 11 belgesi - metalurjik87 - 22-08-2011 06:30 PM

AT-11 belgesini aldıktan sonra Almanya'da kullanmak üzere tercüme, noter onayı vb. yaptırıyomuyuz? Yoksa Almanların prosedürleri var mı ona göre?

RE: at 11 belgesi - asd123 - 22-08-2011 07:22 PM

tercümeye falan gerek yok çünkü belge zaten her iki dilde de düzenlenmiş şekilde

RE: at 11 belgesi - aykut0609 - 27-08-2011 04:31 PM

arkadaşllar aydın ya da izmirde at11 belgesini nerden alabiliriz bilen varmı?

RE: at 11 belgesi - Hagridden - 07-09-2011 06:12 PM

Arkadaşlar ben de yarın deneyeceğim almayı. Benim annem emekli sandığına bağlı, ben de onun üzerindeyim. Yarın babama (ssk'ya) geçmeye çalışacağım. Şans dileyin...

RE: at 11 belgesi - Hagridden - 08-09-2011 07:06 PM

Ssk'ya geçmeyi ve AT 11 belgesini almayı başardım. Darısı alamayanların başına...

RE: at 11 belgesi - mrpoetus - 09-09-2011 01:42 PM

arkadaşlar sgk yurtdışı sorunlarınız ve sorularınız hakkında yardımcı olabilirim ibrahimyildiz1985@hotmail.com
Arkadaşlar ülke ülke düzenlenen formüleri yazdım

F.ALMANYA TA 11 HOLLANDA N/TUR 111 BELÇİKA BT 8 / BT 15 AVUSTURYA A/TR 3 FRANSA SE 208 – 06 AFT K.K.T.C KKTC/TR 3 MAKEDONYA MC/TR 4 AZERBAYCAN AZ/TR 4 ROMANYA R/TR 3 ÇEK CUMHURİYETİ CZ/TR 111 BOSNA-HERSEK BH/TR 4 ARNAVUTLUK AL/TR 4

RE: at 11 belgesi - Hagridden - 09-10-2011 11:06 AM

Arkadaşlar bende bu belgeden var. Peki bu belgeyle nasıl doktora gidiyoruz? Muayene ücreti falan veriyor muyuz? İlaç ücretinin hepsini ödüyor muyuz?

RE: at 11 belgesi - ÖMER FM - 21-10-2011 11:32 PM

Arkadaşlar AT-11 belgesi hakkında bilgileri ve nasıl aldığımı şu yzıda bulabilirsiniz.. Kolay gelsin.
http://omerfm.blogspot.com/2011/10/degeri-aylik-70-euroluk-belge-at-11.html

RE: at 11 belgesi - SenaSams - 05-10-2013 07:36 PM

vizite kagıdı nedir??

RE: at 11 belgesi - a.s.h.e.s - 28-03-2014 03:47 PM

Genel saglik sigortasi kapsamindayim bu belgeyi yine de alabilir miyim ?