Erasmus Forum
Lisede Erasmus Plus yaptım Ünide yapabilir miyim? - Yazdırılabilir Sürüm

+- Erasmus Forum (http://www.erasmusum.com)
+-- Forum: Genel (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Forum: Erasmus Programı Hakkında Genel Bilgiler (/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Konu: Lisede Erasmus Plus yaptım Ünide yapabilir miyim? (/showthread.php?tid=16289)

Lisede Erasmus Plus yaptım Ünide yapabilir miyim? - kralkaral - 06-04-2019 03:21 PM

Merhabalar, ben Turizm otelcilik lisesinde 1 aylık Erasmus plus yaptım. Üniversitede tekrar gidebilir miyim? birkaç kişiye sordum gidersin ama sınav puanın düşürülür dedi.

Bir sorum daha var 2 yıllık bölüm olan ''Bilgisayar Programcılığı'' için Erasmus yapabilir miyim? henüz üniversiteye geçmedim bu sene sınava gireceğim.

RE: Lisede Erasmus Plus yaptım Ünide yapabilir miyim? - Ekrm123 - 06-04-2019 06:28 PM

Daha önceden erasmus yapman büyük büyük ihtimalle -10 puan vericektir sana, ama sorun olmaz ingilizce seviyen b2 üstü ise gidersin kolayca.

2 yıllık bölüm okurken de başvurulabiliyor, ilk sene ilk dönemini bitirdikten sonra başvurcan ikinci seneye gidiyorsun, ama okulunu bitirmen uzayabilir her dersin karşılığını alamazsan ama önce kazan orasını sonra düşünürsün.

Üniversitede yapılan erasmus sınavına girmeni öneririm kolay yapıyorlar yds-ye kıyasla sınavı kaçırma üniversiteye başladınmı, aralığa doğru erasmusa gircek öğrencilere sınav başvuruları başlıyor şubat marta doğru da erasmusa başvuru başlıyor.

RE: Lisede Erasmus Plus yaptım Ünide yapabilir miyim? - omerfe - 07-04-2019 12:13 PM

Farklı eğitim kademelerindeki hareketlilikler için puan indirimine gidilmez. Mesela lisansta 3 kere erasmus yapmış olsanız dahi yüksek lisansta puan azaltımı olmaz. Sizin de benzer bir durum 10 puan kırılması söz konusu değil.