Erasmus Forum
Alan Dışı Seçmeliler - Yazdırılabilir Sürüm

+- Erasmus Forum (http://www.erasmusum.com)
+-- Forum: Erasmus (/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Erasmus Karışık (/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu: Alan Dışı Seçmeliler (/showthread.php?tid=16064)

Alan Dışı Seçmeliler - Cecelia - 14-04-2018 11:29 AM

Merhaba,
Ben seneye 3. sınıfımın ilk döneminde erasmusa gitme hakkı kazandım. Ama bir tercümanlık öğrencisi olarak yurt dışında bölüm derslerimi denk getirmek zor. O yüzden şöyle bişey sormak istiyorum; gittiğimiz okulda o dönem açılan ve ingilizce olan derslerden istediğimizi seçebiliyor muyuz? Bölüm derslerimi denk getiremediğim için alan dışı seçmelilerimi tamamlayıp dönünce de zorunlu derslerimi halletmeyi düşünüyorum. Koordinatörüm uyumlu birisi o yüzden sorun çıkacağını düşünmüyorum.
Yani, örneğin gittiğim üniversite International Relations bölümünden öğretim dili ingilizce olan bir ders veriyorsa o dersi alıp burada alan dışı seçmeli olarak saydırabilir miyim?

RE: Alan Dışı Seçmeliler - ertan2002 - 14-04-2018 07:15 PM

öyle kafana göre haraket edemiyorsun bunu alayim sunu alayim. zaten gitmeden önce learning agreement diye bir seyi imzalaman gerek ve orada zaten hangi dersleri alman gerektigi, alacagin dersin hangi dersle uyumlu oldugu ve kac kredi verilecegi falan yaziyor. yani ders secme islemini gitmeden önce hocan ayarliyor. O esnada hocanla konusabilirsin, normalde erasmus koordinatorleri buna karar veriyor. Ders iceriklerini okuyor vs. Uyumlu olmasi sart olmayabiliyor bazen özellikli secmeli dersler icin. Hocanla konus en iyisi.

kolay gelsin