Erasmus Forum
Komisyonsuz para çekimi-Yapı Kredi-Uni Credit ortaklığı - Yazdırılabilir Sürüm

+- Erasmus Forum (http://www.erasmusum.com)
+-- Forum: Erasmus (/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Para Gönderimi (/forumdisplay.php?fid=34)
+--- Konu: Komisyonsuz para çekimi-Yapı Kredi-Uni Credit ortaklığı (/showthread.php?tid=1298)

Komisyonsuz para çekimi-Yapı Kredi-Uni Credit ortaklığı - myk171 - 25-02-2010 11:31 AM

arkadaslar gideceğiniz ülkede eğer Uni Credit bankası bulunuorsa
Yapı Kredideki hesabınızla KOMİSYONSUZ para çekebilrsinz..
detaylar için...

http://www.yapikredi.com.tr/tr-TR/en_yakin_ykb/dunyada_atm.aspx

RE: Komisyonsuz para çekimi-Yapı Kredi-Uni Credit ortaklığı - batu179 - 15-06-2010 11:32 PM

(25-02-2010 11:31 AM)myk171 Yazılan:  arkadaslar gideceğiniz ülkede eğer Uni Credit bankası bulunuorsa
detaylar için...

ancak bildiğim kadarıyla bu anlaşma bitmişti bankadan öyle söylediler.Acaba doğru mudur?

RE: Komisyonsuz para çekimi-Yapı Kredi-Uni Credit ortaklığı - Penelopeia - 15-06-2010 11:40 PM

ben geçen ay görüştüm yapıkrediyle o zaman vardı bitmiş olamaz bence devam ediyodur

RE: Komisyonsuz para çekimi-Yapı Kredi-Uni Credit ortaklığı - ozkayaserdar - 16-06-2010 06:10 AM

bnde dün gittim anlaşma bitmiş Sad

RE: Komisyonsuz para çekimi-Yapı Kredi-Uni Credit ortaklığı - LosTie - 16-06-2010 10:23 AM

Başka yolu yok mu acaba her para çekişte kesilmesi iğrenç birşey olacak yoksa.

RE: Komisyonsuz para çekimi-Yapı Kredi-Uni Credit ortaklığı - batu179 - 16-06-2010 12:14 PM

Evet öyle oldukça zor olur.Ben bir çok bankayla görüştüm ve çoğu aylık hesap ücret bedeli de kesiyor (HSBC;7 TL,VAKIFBANK;6 TL gibi).Tabi bunlar her para çekişte alınan komisyondan ayrı bir bedel.Ama yine de bu,paramızın ATM de kalması,daha uygun gibi geliyor.Çünkü western union'un komisyonu daha fazla ve her paraya ihtiyacımız olduğunda uğraşmamız gerekecek.Başka uygun bir yol varsa lütfen paylaşın arkadaşlar Wink

RE: Komisyonsuz para çekimi-Yapı Kredi-Uni Credit ortaklığı - umur - 16-06-2010 01:18 PM

Arkadaşlar komisyon dediği çok küçük bir para ne kadar kesildiği konusunda bir fikrim yok her gittiğimde gelen parayı çekiyorum ben bundan iyi yol yok ziraat kullanıyorum gittiğim her ülkeden oranın parasını çekiyorum. Ne yanınızda taşıyın ne de başka birşeye başvurun.

RE: Komisyonsuz para çekimi-Yapı Kredi-Uni Credit ortaklığı - yavuzh - 07-08-2010 10:43 PM

bu konuda güncel bi bilgisi olan var mı acaba?

RE: Komisyonsuz para çekimi-Yapı Kredi-Uni Credit ortaklığı - ertan2002 - 07-08-2010 11:16 PM

türkiyedeki bankadan çok karşı tarafın bankaı komisyonu kesiyor.

bunun yerine şu daha mantıklı geliyor bana. öncelikle hibenizin yattığı bankadan bir tane de tl hesabı açtırın. sonra internet erişimini açtırın. yabancı ülkeye gittiğinizde orada herhangi bir bankadan hesap açtırın. sonra türkiyedeki bankanın internet erişimini kullanarak,yabancı bankaya havale edin tüm parayı. ziraat bankası 40 bin tl ye 75 kuruş komisyon alıyor. gayet de uygun. hesap açtıracağınız bankayada komisyon fiyatını sorun uygun olandan açtırırsanız başınız ağrımadan gittiğiniz ülkenin parasını o bank aracılığı ile rahat rahat çekersiniz

RE: Komisyonsuz para çekimi-Yapı Kredi-Uni Credit ortaklığı - asimtopkarci - 08-08-2010 12:15 AM

(16-06-2010 06:10 AM)ozkayaserdar Yazılan:  bnde dün gittim anlaşma bitmiş Sad

web sitelerinde hala ücretsiz para çekebilirsiniz diyor.bu nasıl çelişki?

RE: Komisyonsuz para çekimi-Yapı Kredi-Uni Credit ortaklığı - esergungor - 08-08-2010 12:47 AM

Komisyonsuz bir yerden bir yere hiçbirşekilde para transferi mümkün değildir.
Zira komisyon alınmıyor denen yapı kredi ve anlasmalı bankalar ya da ziraat bankamatiğinden çekilen paralar da hep,kur farkı hesaplanarak miktardan düşülür.
Ziraatte ve yapı kredide;gittiğiniz ülke,cektiğiniz bankamatiğe göre hesabınızdan,her ortalama 100 eur çekişinizde 3-4 eur miktar kaybınız olur.
Bu durumu uluslararası para birimi olusturur.Basitçe,gelinen ülke para biriminin US doları karsısındaki değeri ile gidilen ülkenin para biriminin US doları karsısındaki değeri arasındaki fark ölçütünde kesintiler oluşur denilerek açıklanabilir.Ayrıca,Türkiye sınırları içersinde dahi aynı banka hesapları arasında da biryerden biryere para transfer etmek istediğinizde havale ücreti kesildiği düşünülürse,yurtdışı para transferinde kesinti olmaksızın transfer işleminin gerçekleştirilmesinin çok mümkün olmadıgı anlaşılabilir.
Yapı kredinin anlaşması devam ediyorsa ki bence ediyordur,bu anlasma sadece unicreditle değil avrupadaki hemen hemen her ülkeden bir büyük bankayla mevcut bu anlaşma,yapı kredinin avrupada anlasmalı oldugu bankaların listesine,bankanın web sitesinden (ya da forumda biryerlerde de paylaşılmıştı) ulaşabilirsiniz,daha sonrada karsı bankanın türk lirasına,kaç para değer biçtiğini bankanın web sitesinden öğrenerek değerlendirme yapabilirsiniz.

RE: Komisyonsuz para çekimi-Yapı Kredi-Uni Credit ortaklığı - lancelator - 08-08-2010 01:31 AM

(25-02-2010 11:31 AM)myk171 Yazılan:  arkadaslar gideceğiniz ülkede eğer Uni Credit bankası bulunuorsa
detaylar için...

çok sağol arkadaşım paylaşımın için
arkadaşlar bir de sanırsam devam ediyor anlaşma belki yeniden başlamışlardır çünkü öyle olmasa sitede öyle bir ibare yer almazdı

RE: Komisyonsuz para çekimi-Yapı Kredi-Uni Credit ortaklığı - lancelator - 09-08-2010 07:37 PM

arkadaşlar bugün yapı kredi de hesap açtırdım öğrenci belgenizle + kimliğinizle giderseniz hesap işletim ücreti de almıyorlar oradaki anlaşmalı oldukları bankamatiklerden para çekerseniz türkiyedeki tl hesabınızdaki para o günkü merke bankası kuruna göre otomatik olarak hesaplanıyor ve siz euro çekiyorsunuz
saygılar...

RE: Komisyonsuz para çekimi-Yapı Kredi-Uni Credit ortaklığı - Penelopeia - 12-08-2010 10:21 AM

ben yapıkredide euro hesabı açtırdım unicredit ten direk aynı miktarı çeker miyim yoksa şu dolara çevirip tekrar euroya çevirme saçmalığını onda da yapıyolar mı?

RE: Komisyonsuz para çekimi-Yapı Kredi-Uni Credit ortaklığı - baha - 12-08-2010 01:42 PM

Arkadaslar dün yapıkredi bankasından hem euro hemde tl hesabı açtırdım. Orada ilgili kişiler bankamatik kartım gelince iki hesabı birleştirip bankamatik kartımda hem euro hemde tl hesabını goreceğimi söylediler ki bunu kartım gelince göreceğim.Ailem bulunduğum ildeki euro hesabına euro yatırdığı zaman gideceğim ülkeden direk euroyu çekebileceğimi kesintisiz çekebileceğimi düşünmekteyim. Normalde euro hesabına bankamatik kartı verilmiyor ama dedikleri gibi olursa mühtemelen bu sıkıntıyı da çözmüş olacağız bu birinci çözüm. Ziraat bankasına da gittim dedim hibem sizin işte şu ildeki şubenizde olacaktır, ailemin vekalet felan vermeden oradaki euro ile çekip bana göndermelerini istemediğimi söyledim. Bu işi internet bankacılı ile halledebileceğimi sordum. Aldığım cevap eğer bankamatik kartın varsa 20 ytl ödeyip şifre oluşturma cihazı alarak internetten havale ile deneyip görebileceğimi söylediler. Sanki bu para kesilme muhabbetini hallettik gibi birşey oldu. Ne dersiniz yanılıyormuyum? Kafama gerçekten yattın kartım gelince deneyip göreceğiz.(tabiki yurtdışından para çekince kesinti olacak mı bilemiyorum.Fikirlerinizi bekliyorum...

RE: Komisyonsuz para çekimi-Yapı Kredi-Uni Credit ortaklığı - semihecer - 12-08-2010 01:48 PM

yani yanlış anlamadım değil mi ? bankamatik kartınla çekiyorsun yapı kredideki hesabından ve komisyon almıyor?

RE: Komisyonsuz para çekimi-Yapı Kredi-Uni Credit ortaklığı - Penelopeia - 12-08-2010 02:07 PM

yapıkredi komisyonsuz çekildiğini söyledi bana ama türkiyedeki mesai saatlerine dikkat etmek gerekmiş yoksa komisyon alınıyomuş yanlış anlamadıysam böleydi yani

RE: Komisyonsuz para çekimi-Yapı Kredi-Uni Credit ortaklığı - Lethe - 12-08-2010 03:01 PM

Merhaba arkadaslar bende yapikredi ile unicreditten para çekiyorum komisyon falan yok gozlerimle internet hesabimdan kontrol ediyorum, yapacaginiz ykb'ndan TL hesabi açtirmaniz,Euro olmasi anlamsiz unicreditin ATMlerinden çektiginiz takdirde zaten dolar olarak çevrilip (hesap hareketlerinde bu sekilde goruyorsunuz) elinize euro olarak geliyorSmile
Bu konu ile ilgili sorulariniz varsa yanitliyabilirim, herkese kolay gelsinSmile

RE: Komisyonsuz para çekimi-Yapı Kredi-Uni Credit ortaklığı - vuvuzela - 12-08-2010 04:36 PM

Lethe,bende almanyada erasmus yapacağım eylülde gidiyorum.şimdi yapı krediden tl hesabı açmamız yeterli yani ve bir bankkartı istememiz gerekiyor değil mi?ayrıca internet bankacılığını da açtırmam gerekiyor.ben para çekimini ziraatle yapmayı düşünüyordum ama ziraat her çekimde %2 komisyon alıyormuş.almanyada unicreditin bankası hypovereinsbank imiş almanyada mısın bilmiyorum ama ordaysan bu atm çoğu şehirde varmı?sitesinde nerelerde şubeleri olduğunu bulamadım malesef
teşekkürler yardımların için şimdiden

RE: Komisyonsuz para çekimi-Yapı Kredi-Uni Credit ortaklığı - Lethe - 15-08-2010 04:01 PM

(12-08-2010 04:36 PM)vuvuzela Yazılan:  Lethe,bende almanyada erasmus yapacağım eylülde gidiyorum.şimdi yapı krediden tl hesabı açmamız yeterli yani ve bir bankkartı istememiz gerekiyor değil mi?ayrıca internet bankacılığını da açtırmam gerekiyor.ben para çekimini ziraatle yapmayı düşünüyordum ama ziraat her çekimde %2 komisyon alıyormuş.almanyada unicreditin bankası hypovereinsbank imiş almanyada mısın bilmiyorum ama ordaysan bu atm çoğu şehirde varmı?sitesinde nerelerde şubeleri olduğunu bulamadım malesef

Uzunca bir cevap yazmistim ama gitti ama bu sefer kisaca ozetleyeyimSmile
YKB subesine gidip durumunuzu anlatip uygun TL hesabini Açtirin ve sayet elinizde hiçbir YKB karti yoksa (benim bir tane vardi okudugum yerden açtirdigimda aldigim kartim vardi) kart istemi yapmaniz ve internet subesini aktif hale getirmeniz garnti olsun diyeSmile yeterli ben italyadayim ve sorunsuz islemlerimi yapabiliyoum.Sade nakit para çekiyorum alisveriste kullanmiyorum ama...

RE: Komisyonsuz para çekimi-Yapı Kredi-Uni Credit ortaklığı - ertan2002 - 15-08-2010 04:13 PM

internet şubesini açtırdığımızda otp diye bir cihazı almak zorundayız bildiğim kadarıyla. internet şubesinin bize ne yararı olacak peki onu anlamadım? hibeler başka bankaya yatıyor o bankaların internet şubesi açıksa problem yok..havaleyi ordan yapacağız zaten,yanılıyor muyum

RE: Komisyonsuz para çekimi-Yapı Kredi-Uni Credit ortaklığı - Lethe - 17-08-2010 12:14 AM

Bilmiyorum yani ben sadece hesap hareketlerime bakmak için Aòtim oyle cihazsiz falan:)Hibe baska bankaya yatti benim de; o hesabin da YKBnin hesabinin da internet bankaciligi var(yani hesaplarima giriyorum havale falan da yapilir ama ben yapmadim hibemi elimle çekip YKB'ye yatirdim)

RE: Komisyonsuz para çekimi-Yapı Kredi-Uni Credit ortaklığı - karavana - 17-08-2010 12:53 PM

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle yapıkredi için bu linki incelemenizi öneriyorum.
Burda avrupanın 16 ülkesinde komisyonsuz para çekilebilecek bankaları yazıyor. Anlaşma bitmiş değil bizzat Almanyadaki bankayı aradım sordum doğruladılar. Ancak bir arkadaş Euro hesabını banka kartına tanıttırıp Euro hesabından çekilebileceğini söylemiş. Ben yapıkrediye sorduğumda bana yurtdışında sadece TL hesabıma erişebileceğimi sölediler ve de Euro hesabına banka kartı vermediklerini söylediler. Yani yatan hibeyi Euro hesabından çekmek mümkün değil TLye çevirmeden. Bunu çözmek için de gittiğim yerde bana açılacak banka hesabıma yatan hibeyi swiftle aktaracam. 60 dolar civarı bir kesinti oluyormuş. TLye çevirip orda Euro olarak çekersem daha fazla kaybım oluyor. Eğer hibeniz Ziraate yatıyorsa daha da iyi. Euro hesabınızı internet bankacılığına açtırın yurtdışına da açtırın. Hibeniz yattığı zaman gittiğiniz yerde açtığınız hesaba internet üzerinden swift yapabilirsiniz. Kesilen para yapıkredidekinden de daha az. benim hibem yapıkrediye yatacağı için ben bundan yararlanamıyorum. Ben gittiğimde eğer hibem daha yatmamışsa orada açacağım hesap numaramı burdaki okuluma verecem. para Swift kesintisiyle direk Almanyadaki hesabıma Euro olarak yatmış olacak. TL olarak bana yatırılacak paraları da YK hesabımdan kesintisiz çekecem.

Umarım yazdıklarım işinize yarar baya bi araştırma yaptım bunlar için.
Kolay gelsin hepinize..

RE: Komisyonsuz para çekimi-Yapı Kredi-Uni Credit ortaklığı - maximcruise - 28-08-2010 04:53 PM

Arkadaşlar yapıkredi bankamatik kartı olan ve bunu yurtdışında (avusturya,macaristan,almanya,italya,hollanda,belçika....etc da) 9ay süreyle kullanmış tecrübeli bir arkadaşınız olarak söylüyorumki, hesabınızdan çekeceğiniz miktarın yüzde 3ü oranında beli bi miktara kadar 3-5euro komisyon ücreti kesiliyor. inanın bana 3-5yada 7euro o esnada komisyona ödendiğinde hiç gözünüzde olmuyor,ama komisyonsuz para çekimi sözkonusu değil. benim paraya ihtiyacım olduğu o anda birkaç euro komısyonla paramı çekebiliyor olmak kadar rahatlatıcı bir durum yok. ziraat kartınızdan da para çekerken komisyon alınıyor oda aynı şekilde Yüzde 3ten ibaret. bursunuzun miktarı 200lira ise ve o günün euro kuru 1.94 ise 3euro komisyon ödeyerek 100 euro net çekebilirsiniz bankadan.buda gayet iyi bir miktar.

RE: Komisyonsuz para çekimi-Yapı Kredi-Uni Credit ortaklığı - hulker - 29-08-2010 12:12 PM

(12-08-2010 04:36 PM)vuvuzela Yazılan:  Lethe,bende almanyada erasmus yapacağım eylülde gidiyorum.şimdi yapı krediden tl hesabı açmamız yeterli yani ve bir bankkartı istememiz gerekiyor değil mi?ayrıca internet bankacılığını da açtırmam gerekiyor.ben para çekimini ziraatle yapmayı düşünüyordum ama ziraat her çekimde %2 komisyon alıyormuş.almanyada unicreditin bankası hypovereinsbank imiş almanyada mısın bilmiyorum ama ordaysan bu atm çoğu şehirde varmı?sitesinde nerelerde şubeleri olduğunu bulamadım malesef

Selamlar dostum ben de Almanya'ya gidiyorum. Hypovereinsbank'ın ATM lerinin nerede olduğunu göremediğini söylemişssin.Sitenin direk türkçe dilince sayfası mevcut bu linkten ulaşabilirsinBig Grin

http://yapikredi.hypovereinsbank.de/1064.htm

RE: Komisyonsuz para çekimi-Yapı Kredi-Uni Credit ortaklığı - szl - 02-09-2010 11:35 AM

Merhaba arkadaşlar ben eylül sonu eramusla almanyaya gidiyorum. hibemi ailemin bana gönderebilmesi için dün yapı krediden euro hesabı actırdım. ben herhangi eksta bir şey istemediler unicredit ile bir alakası yok. paramı orda her yerden çekebilebileceğimi söylediler. ailemin burdan euro yatırabileceğini benim de ordan euro çekebileceğimi düşünüyorum. bankamatik kartım bir haftaya kadar geliyor. internet şifresi de aldım. bu bankamtik kartı ile euro çekebilirim değil mi? biri bilgilendirebilirse cidden kafam çok karıştı, bu banka işleriyle.

RE: Komisyonsuz para çekimi-Yapı Kredi-Uni Credit ortaklığı - lancelator - 04-09-2010 11:13 PM

(29-08-2010 12:12 PM)hulker Yazılan:  

Selamlar dostum ben de Almanya'ya gidiyorum. Hypovereinsbank'ın ATM lerinin nerede olduğunu göremediğini söylemişssin.Sitenin direk türkçe dilince sayfası mevcut bu linkten ulaşabilirsinBig Grin

http://yapikredi.hypovereinsbank.de/1064.htm

süpersin ya
bi tarafım çatladı google traslate ile çevirene kadar adresleri buldum notlarımı aldım ama sırf keyif için gezecem siteyi doya doya Big GrinBig Grin
ama bu sayfadan bütün atmlere ve şubelere fln bakamıyoruz sadece belirli şubeler yani türkçe konuşabilen yetkililerin bulunduğu