Erasmus Forum

Tam Görünüm: Estonya
Şu Anda Hafifleştirilmiş Görüntüleme Modundasınız. Tam Görünüm Modu için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8
Estonya ile de ilgili birkaç şey yazılsa iyi olur aslında. Neredeyse hiç bilgi bulamadım, Estonya'da erasmus yapmış kimse yok mu forumda? Tallinn'e gitme ihtimalim var da seneye.
ben de merak ediyorum, talline giden yok mu hiç
Ben de merak ettim, yok mu Estonya'ya giden Erasmus'la?..

Düşündüğüm ülkelerden birisi. Tecrübesi olan varsa faydalanmak isteriz Smile
ben su anda estonyadaym.. 4 gün oldu geleli..(: güzel yer.. ders diil de eglenmek gezmek parti parti dolasmak cevre yapmak istiorsanız süper yer..(: biraz zaman gectikten sonra daha cok sey paylasablirim sanırım..(:
ben 2 ay sonra (28 ocak 2010) Tallinn'e gidiyorum, -ev paylaşacak birilerini arıyorum, forumu da böyle buldum, zira Karu17 (tallin üniversitesinin yurdu) de yer yokmuş--, gittiğimde detayları mutlaka bildiririm.

şimdilik bildiklerim:
yazın 2 günlüğüne bir tur sırasında Tallinn'de bulunma şansını yakaladım, hava hiç beklenmeyecek derecede güneşli ve sıcaktı (genelde yağmurlu geçermiş), eski şehir meydanı (old town) ile Tallinn üniversitesinin arası yürüyerek max. 20 dakika, şehrin en uzak yerine tramvayla gitmek 45 dakika (sokos viru otelindeki resepsiyon görevlisinden aldığım bilgi) ki bu mesafeye çok uzak diyorlar, ankarada ya da istanbulda yaşayan biri için bu oldukça kısa bir süre Smile Karu 17 diye bahsettiğim okulun yurdu okulun hemen arkasındaki sokakta, köşede bir market de var. yurdun ve üniversitenin baltık denizinin hemen dibinde olduğunu da belirteyim, ama bu güzel manzaranın yanı sıra rutubetli ve çok çok soğuk havayı da beraberinde getiriyor, ordan dönenler soğuktansa rüzgarın insanı mahvettiğini anlatıyorlar. üniversitenin içini de gezdim, binalar oldukça modern, boydan boya camlı neredeyse, iç mekanlar gerçekten sıcak.. bir bara gittik akşam, 2 euroya büyük bardaklarda kokteyller geliyor, 1 alana happy hour (19.00-00.00 arası) sebebiyle 1 tane de yanında geliyor. o kadar soğuk başka türlü de çekilmez sanıyorum.
Tallinn Üniversitesinin web sayfasında tallinn ile ilgili oldukça detaylı ve doğru bilgiler mevcut, http://www.tlu.ee adresi. umarım az da olsa faydası olmuştur...
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8
Referans Adresler