Erasmus Forum

Tam Görünüm: isveçte ne kadar para gider?
Şu Anda Hafifleştirilmiş Görüntüleme Modundasınız. Tam Görünüm Modu için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2
arkadaşlar seneye erasmus yapıcam.isveç'e gitmek istiyorum ama ekonomik durum açısından sıkıntı yaratabilir.sizce standart bir öğrencinin aylık ne kadar masrafı olur.(yemeğiydi, içmesiydi, gezmeydi filan)

bu arada yurtta kalırsam diye soruyorum, yurtlar ücretli mi ücretliyse ne kadar?

bir an önce bir karar vermem lazım.yardımcı olacaklara çok teşekkür ediyorum.
Standart bir öğrencinin aylık masrafı 700-1000tl arasında değişir;tabiki senin yaşam standartına bağlı sigara içmiyorsan partilere katılmıyorsan az yemek yiyorsan bu miktar düşebilir.Evet yurtlar tabiki ücretli tek kişilikler,2 kişilikler var.En uygunu 2 kişilikle ve fiyatı 12575 sek yaklaşık 1575 euro falan yapıyor.Tek kişilik yurtlar da 2100 euro falan yapıyor.Aşağıdaki blogtan İsveç hakkında bilgi edinebilirsin.Başarılar.

http://cengercan55.blogspot.se/
(24-11-2012 02:06 AM)er_rain55 Yazılan: [ -> ]Standart bir öğrencinin aylık masrafı 700-1000tl arasında değişir;tabiki senin yaşam standartına bağlı sigara içmiyorsan partilere katılmıyorsan az yemek yiyorsan bu miktar düşebilir.Evet yurtlar tabiki ücretli tek kişilikler,2 kişilikler var.En uygunu 2 kişilikle ve fiyatı 12575 sek yaklaşık 1575 euro falan yapıyor.Tek kişilik yurtlar da 2100 euro falan yapıyor.Aşağıdaki blogtan İsveç hakkında bilgi edinebilirsin.Başarılar.

http://cengercan55.blogspot.se/

Öncelikle teşekkür ederim. Blogu da en kısa zamanda incelemeyi düşünüyorum.

1) 700-1000 lira arasında demişsin, buna yurt ücretini dahil ettin mi?
2) 1575 euro dediğin yurt ücreti tek dönemlik sanırım?
Hayır yurt ücreti hariç 700-1000 tl gider olur,evet yurt ücreti tek dönemlik ve en uygunudur.
genelde eşyalı evler(içinde elektrik,su,doğal gaz,internet dahil) metre karesine göre aylık 3000 ile 4000 sek arasında oluyor.gideceğin şehirde önemli tabii. artı er rain in dediği gibi erasmustan tam yararlanmak istiyorsan sosyal faaliyetlerle birlikte(sigara yoksa) 1000 tl yi bulur.ama 800 tlyle de yaşayanlarda var.280 tl burs desen ailen sana en az 600-700 tl artı verse yeterli olur.çünkü okulun verdiği anca evi karşılıyor.
Sayfalar: 1 2
Referans Adresler