Erasmus Forum

Tam Görünüm: Erasmus Sınavı
Şu Anda Hafifleştirilmiş Görüntüleme Modundasınız. Tam Görünüm Modu için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41
Erasmus Sınavı sanırım çoğu arkadaşın merak ettiği bir soru. Erasmus sınavı diye bir sınav yok. sadece dil sınavı var. dil sınavı ile okul ortalamanızın toplamının sonucunda Erasmusla Avrupaya gitme şansı kazanabilirsiniz. Peki Erasmus dil sınavı nedir ve kim düzenler. Erasmus dil sınavı ingilizce veya almanca olur diye biliyorum. Çoğu üniversite ingilizce sınavına göre gönderiyor öğrencileri. Erasmus sınavının tarihini okul belirler ve okul tarafından yapılır...
Sınava nasıl çalışır? O kadar dersiniz var ve ingilizceye doğal olarak ayıracak pek zamanınız mı yok? Bol bol ingilizce kitap okuyun, penguin level 5-6'yı kast etmiyorum, romanlara başlayın. Çoğumuz yabancı dizeleri takip ediyoruz, en başta ingilizce altyazı kullanarak izlemeye çalışın. Peki bu iki yolun size nasıl bir yardımı olacak? Kitaplardan ve dizilerden öğrendiğiniz kalıplar sınav da çıkıyor ve sınav anında bir anda aklınıza gelen o kalıpın kullanış şekliyle sıradaki soruya gönül rahatlığıyla geçebilirsiniz. Bu durumu çok yaşadım, o yüzden etkili yol bana göre budur.
bence dediğin yol ingilizce öğrenmek için en iyi yol kesinlikle katılıyorum ama erasmus sınavı için sanmıyorumki kimse bu kadar kassın. ilk senelerde erasmus sınavı gerçekten kolaydı ama artan talepten dolayı her sene zorlaştırıyorlar. Bana göre en iyi çalışma yöntemi güzel bi grammar kitabı almak we bol bol soru çözmek. Örnek olarak FCE English serisini önerebilirim. O kitabı bititirseniz ve çözerseniz sınavıda zaten geçersiniz. Kitabı kadıköy akmar pasajında rahatca temin edebilirsiniz.
Bir bakıma haklısın çünkü zaten çok okuyan bir millet değiliz maalesef ve insanların kaçı okuyacak o ayrı bir tartışma konusu. Bende başka bir kitap tavsiyesi yapayım. Cesur Öztürk'ün Building Skills for Proficiency http://kitap.antoloji.com/building-skill...cy-kitabi/ . Şimdiye kadarki bütün hazırlık ve ingilizce sınavlarına bu kitapla çalışmıştım.
bnm ingilizcem kadıköy anadolu lisesi mezunu olduğum için çok iyiydi zaten çokda iyi puan aldım. extra çalışmama gerek kalmadı.Ama merak eden arkadaş olursa erasmus sınavında ne soruyorlar diye klasik ingilizce sınavı diyebiliriz test şeklinde. Boşluk doldurma ( test şeklinde ), kelime bilgisi, paragraf soruları, grammer bilgisi şeklinde. ama grammer daha ağırlıklı diyebilirim
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41
Referans Adresler