Erasmus Forum

Tam Görünüm: Roskilde University 2011-2012 Spring
Şu Anda Hafifleştirilmiş Görüntüleme Modundasınız. Tam Görünüm Modu için, Buraya Tıklayın
Arkadaşlar merhaba, ben 2011 2012 bahar döneminde Roskilde Üniversitesine gitmeyi düşünüyorum henüz. Danimarka'nın küçük, pahalı olması ve gezilecek çok yerinin olmaması beni direk olarak Avrupa'nın başka ülkelerini gezmeye yönlendiriyor. Fakat Rynair'den baktığım zaman iki havalimanı gözüküyor Danimarka'da ve bu firmanın çoğu ülkeye uçuşu yok ve olanlarda baya pahalı. Ryanair'in ucuzluğundan faydalanamayacak mıyım? Millet 1 € ya bilet bulurken Danimarka'dan alacağım biletler 40 45 € lar civarında. Bu sorunu trenle mi çözmem gerekiyo? Daha önce Danimarka'da Erasmus yapmış arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Evet böyle bir sorun var malesef. Kopenhagdan sadece easyjet var eğer uygun uçuş bulursan ne ala. Olmadı yapabileceğin en güzel şey Arhus'a veya Malmö(isveçin bi şehri) gitmek. Billunda gitmek yaklaşık 350 kron ki zatenh o parayı verince ucuz bilet almana gerek kalmaz kopenhagdan da gidersin. Neyse işte Arhus a 140 krona ve Malmö ye 27 krona otobüsler gidiyo. Ama rynairın hala malmöden ucuşu var mı bi araştırmak lazım Smile Trene pek güvenme bence, çünkü adamların trenleri uçak gibi olduğundan ötürü biraz diyemeyeceğim, bayaaa bi pahalı. Roskilde- Kopenhag arası 20 dakika ve 40 kron o da 10lu clipcard alırsan Smile Danimarka pahalı ülke azizim ona göre hazırla kendini, ama merak etme herşey halloluyo bi şekilde. gezi planını iyi yap yeter Smile)
Referans Adresler