Erasmus Forum

Tam Görünüm: YL Tez Aşamasında Erasmus Sorunu
Şu Anda Hafifleştirilmiş Görüntüleme Modundasınız. Tam Görünüm Modu için, Buraya Tıklayın
Dostlar çok canımı sıkan bir durumla karşı karşıyayım.
Yüksek lisansın birinci yılını bitirdim ve Erasmus'a hak kazandım. 2020 Bahar döneminde İtalya Brera'da olacağım. (Başarırsam)
Yüksek lisans yapanların anlayacağı üzere Tez döneminde normal şartlarda iki adet ders seçiyoruz.
Ben kazandığımı öğrendikten sonra okuldan söylenen şey şu oldu;
Erasmus'a gidebilmen için Lisans derslerinden 30 akts'yi tamamlayacak miktarda ders seçeceksin ve bu dersleri, gideceğin üniversite ile eşleştireceksin.
Benim bir yüksek lisans öğrencisi olarak, lisans dersi seçmem bana oldukça mantıksız geliyor. Koordinatörlükle birebir görüştüm ve fakültemde söylenen şeyin aynısını söylediler.
Erasmus tercihi yaparken gideceğim okulun eğitim dili lisans dersleri için İtalyanca, yüksek lisans dersleri için ise İngilizce olarak görünmekteydi.
Ben İtalyanca dersleri veremeyeceğimi düşünüyorum. Bu sebeple Erasmus fikrinden bile soğudum.

Sizce benim bu durum için yapabileceğim şeyler neler? YL Tez döneminde Erasmus yapan arkadaşlar varsa fikirlerine ve yardımlarına ihtiyacım var.
Herkese teşekkür ederim.
ben doktora öğrenciyim TEZ döneminde gidiyorum. tez araştırması içinde tez döneminde gidebiliyoruz. gideceğiniz üniversite yüksek lisans eğitimi veriyor mu? bu önemli ve sizin üniversitede mail yazdığınız kişi size yardımcı olması ile sorun kolaylıkla çözülüyor.30 kredi tez araştırması için verecekler size. üniversitenizinde bu durumu kabul etmesi önemli..ben üniversitem onay verdiği için karşı üniversiteden talep ettim. inşallah ekimde gidiyorum sorunsuz dönmeyi istiyorum. üniversiteniz sıkıntı çıkarıyorsa o zaman siz karşı üniversite ile önce çözün. benim şansım doktora tez döneminde daha önce öğrenci çıkmış benim gibi bu dönemde çok giden olması..
Referans Adresler