Erasmus Forum

Tam Görünüm: Almanya Vize Vermiyor
Şu Anda Hafifleştirilmiş Görüntüleme Modundasınız. Tam Görünüm Modu için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5
Arkadaşlar merhaba. Başım büyük dertte.

Tüm evraklarımı toplayıp 12.06.18'de İstanbul Alman Konsolosluğuna teslim ettim.
21.06.18'de vizemin durumunu öğrenmek için konsolosluğu aradım. Bana nufus kayıt örneğin ve sigortan yok dedi. Oysa AT11 ve nufus kayıt örneğim dosyamda var idi.
Tekrar kontrol edeceğiz dediler. Neyse, Cuma günü bana mail geldi. 720 euro asgari geçim miktarının 500 eurosunu hibeden kalan 220 euro için ise bloke hesap açmam gerektiğini söylediler. Oysa annem bana noterden taahhüt verdi. Neden istediler anlamadım. Toplu olara 12*220 EUROyu yatıracak gücüm yok. Ayrıca zamanım da yok.

Neden böyle yaptılar? Taahhüt verdim istemeleri saçma değil mi? Ne yapabilirim bu durumda?

Teşekkürler
konsolosluklarin hakki var süpheli gördükleri durumlarda ekstra seyler isteyebilirler. Annenin taahhütünü kabul etmeme sebepleri elbette vardir ya da kasitli yapiyorlardir. Yerinizde olsam tekrar görüsürüm konsoloslukla, eksik ya da yanlis olan neler varsa onlari ögrenip eksiklerini gidermek istedigini söyle... bir ihtimal kabul ederler, etmezlerse hic bu isleri tasvip etmesem de ihtiyac kredisi gibi bi sey cekilip para öyle yatirilabilir.
Bence çok üzülme, ben 2 aydır bekliyorum izni ve hala bir dönüş yok tüm belgeleri tamamlamama rağmen, umarım istediğin gibi olur.
Ben de 16sında başvurdum hala cevap bekliyorum. Hiç umutu değilim zaten bizim okuldan başvuran 7 kişiye çeşitli bahanelerle red vermişler.
Aynı dert bendede var. Ailem golden visa almamı önerdi, golden visa ile birçok avrupa ülkesinde aileyide kapsayan serbrst dolayım hakkı varmış. Bunun için şuan en maktıklı seçenek Yunanistan'dan ev almak gibi ama benim tercihim Almanya'dan almak hem öğrenim görürüm hem otururm gibi düşünüyorum. Ama Almanya konusunda araştırdım pek bişey bulamadım Mesela Yunanistan'da bu maliyette bir ev alarak golden visa alınabiliyor. Yunanistan'dan golden visa alıp Almanya'ya eyahat edebilirmiyim yada illa Almanya'dan mı almak gerekiyor bilgisi olan var mı ?
Sayfalar: 1 2 3 4 5
Referans Adresler