Erasmus Forum

Tam Görünüm: ALMANYA'DA ERASMUS STAJI
Şu Anda Hafifleştirilmiş Görüntüleme Modundasınız. Tam Görünüm Modu için, Buraya Tıklayın
Merhaba önümüzdeki yaz Erasmus ile staj için bir Avrupa ülkesine gitmek istiyorum. Almanya da düşündüğüm ülkelerden bir tanesi. Elektrik Elektronik Mühendisliği okuyorum ve sinyal işleme, filtre tasarımı üzerine bir tez çalışması yapmaya çalışıyorum. Aslında amacım bir üniversitede bu konularda çalışan bir hocanın asistanı olarak staj yapmak çünkü açıkçası bunun daha sonra yüksek lisans için belki faydası olabilir diye düşünüyorum. Şöyle bir blogdan edinmiştim bu fikri: http://selmanh.com/blog/2011/09/yurtdisi...bulmak.php

Buradaki yöntemle bir sürü yere mail yazarak şansımı denemeyi planlıyorum. Yine de burada tecrübesi olan birileri vardır belki diye sizlere de sormak istedim. Sadece bu konu ile ilgili değil yurtdışında staj hakkında her türlü bilgiyi de paylaşırsanız minnettar kalarak okurum. Şimdiden teşekkür ederimm Smile
Linkteki bilgiler çok faydalı. O formatta bir cover letter olusturup cv ile birlikte bütün hocalara gönderince illa ki dönenler oluyor. Almanyada çok fazla imkan var hemen başlayıp mümkün olduğunca çok yere başvurmak gerekiyor.
Bol şans...
Evet bu linkte detaylı olarak anlatmış blog sahibi. Çok faydalı oldu gerçekten. Bir deneyeceğim bakalım şansımı bugünlerde mail yollamaya başlayacağım.
Referans Adresler