Erasmus Forum

Tam Görünüm: Erasmus - Kısa süreliği Türkiyeye Dönüş
Şu Anda Hafifleştirilmiş Görüntüleme Modundasınız. Tam Görünüm Modu için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2
Arkadaşlar Almanyada erasmustayım 6 gün için türkiyeye dönmem gerekiyor geleli tam 2.5 ay olmuş olacak döneceğim zaman.

Şimdi sorularım ise;

1:)Hibe kesintisi 6 gün için olacak mı (misafir olunan ülkeden başka ülkeye gidiyorum)

2:)Hibe kesintisi ulusal ajansa göre 1 haftaya kadar hakkım olduğunu okuluma söyledim ama karar yüksek öğretim kururuna aittir diye mesaj attılar böyle bi hakkın var demiyorlar binevi el kitabı ulusal ajansın her yüksek ogretım kurumu tarafından geçerli değil mi?

3:)ve bu 1 hafta eğer var ise istediğim zaman kullanabilirmiyim yoksa minumum 3 ay burda geçirmeli miyim?

4SmileŞayet bu 1 hafta yok ise kısa süreli donus ıcın yıne mınumum 90 gün burda gecirip öyle mi donmelıyım oyle yapmazsam erasmus tamamen yanmaz değil mi?


Arkadaslar acil cevaplarsanız sevinirim bileti bugun alıcam cok kısıtlı zamanım var teşekkürler
upupup bilet almam lazım
arkadaşlar acil..
Misafir olduğun ülkeden çıkıp 7 gün kaldığında hakkın da dolmuş oluyor. 7.ci gün den sonrası erasmus hibenden bir hafta olarak kesilir diye söylenildi bana erasmus toplantısında. diğer sorularına emin olmadığım için cevap veremeyeceğim. Kurum koordinatörünün senin bu tür her soruna cevap verebilmesi gerekiyor. Üniversitenin erasmus ofisinle iletişime geç acilen. Saygılarımla...
(03-05-2016 05:08 PM)Mr548 Yazılan: [ -> ]Misafir olduğun ülkeden çıkıp 7 gün kaldığında hakkın da dolmuş oluyor. 7.ci gün den sonrası erasmus hibenden bir hafta olarak kesilir diye söylenildi bana erasmus toplantısında. diğer sorularına emin olmadığım için cevap veremeyeceğim. Kurum koordinatörünün senin bu tür her soruna cevap verebilmesi gerekiyor. Üniversitenin erasmus ofisinle iletişime geç acilen. Saygılarımla...1 hafta olayı ulusal ajans ın genel şeyi değil mi yanı bütün üniler uymak zorunda ?

asıl ogrenmek ıstedıgım kesıntı olsa bile ben turkıyeye dondugumde 2.5 ay olmus olcak erasmus temelli donmucem ama sadece 1 hafta donucem yanı 3 aylık asgari tutar var erasmus ıcın o 3 ay toplamda erasmus faaliyetı boyunca mı yoksa sımdı 2.5 ay sonra türkiyeye gittim geldim devam ettim 3 ayı gectı öylede sayılıyor mu bu asıl sorum ?
Sayfalar: 1 2
Referans Adresler