Erasmus Forum

Tam Görünüm: 2014-2015 Università degli Studi di Napoli Parthenope ye gidenler
Şu Anda Hafifleştirilmiş Görüntüleme Modundasınız. Tam Görünüm Modu için, Buraya Tıklayın
arkadaşlar üniversite ve şehir hakkında bilgisi olan paylaşabilir mi?
kalacak yer ve üniversitenin eğitim sistemi hakkında bilgiye ihtiyacım var
üniversitenin nerede oldugunu bilmediğim için bir bilgiye sahip değilim ama napoli şehri güzeldir. ancak öyle bir şehirdir ki ya çok seversin ya da hiç. her milleten insan yaşar. ben napoli de yaşıyorum.sanırım napoli de başına gelebilecek en kötü şey birşeylerinin cüzdanın v.s çalınması olur. tabii gecenın 2 si 3'ünde bilinmeyen sokaklarda dolaşmamaya dıkkat et. şehir ucuz.öğrenci için en güzel avrupa şehiri.insanı sıcakkanlıdır.ortalama halkın %70 i ingilizce bilmez.ama sen birşey sormak, öğrenmek istiyorsan sor hiç çekinme onlar vücut dilini çok iyi kullanıyorlar.halkın içinde de sana yardımcı olacak %70 lik bir oran var. ama herkese güvenme.limanın üst tarafı deniz kenarı,plebıscıto,vıa roma bıraz daha yukarısı tarıh merkezi dedıkleri yerler tam yürüyüş yapılıp gezılecek eglenılecek yerlerdir.bu yerler federıco secondo'yada yakındır.ucakla direk napoli havalimanına geliyorsan. havalimanından çıkınca ALİBUS var ona bin o seni sehir merkezıne cok yakın lımanın oraya kadar götürür.sanırım 3.5 veya 4 euro gıbı bır fıyatı var. tabıı kı taksiciye 20-30 euro bayılmak ıstemıyorsan.roma'ya gelıp napoliye trenle geleceksende 5 veya 6 euro ya otobusler var hem fıumıcıno hem cıampıno son durak roma tren ıstasyonunda ınersın. napolıye en ucuz bılet 11.20 euro. ıstasyonlardakı makınalardan bıletını alabılırsın.ıtalya ıcınde her yere tren bıleti ücretlerını öğrenmek ıstersen trenitalia sitesine bir göz at. kolay gelsın basarılar..
Referans Adresler